استاندار خوزستان:از رونق و توسعه پایدار گردشگری استان غافل شدیم – سامانه میثاق مهر

دستگیری کلاهبردار اینترنتی۷۱۰میلیونی – سامانه میثاق مهر
دی 25, 1395
ضرورت آموزش ضابطان قضایی توسط دادستان‎ها – سامانه میثاق مهر
دی 25, 1395

غلامرضا شریعتیبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، غلامرضا شریعتی در پایان نشست هماهنگی خانم زهرا احمدی احمدی پور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری با مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند با تشکر از معاون رئیس جمهوری در سفر به استان خوزستان ، گفت:سند توسعه گردشگری استان در دست تدوین است و در این سند، راهبردهای استان و وظایف دستگاه ها در برش های استانی و ملی در راستای توسعه گردشگری مشخص می شود.

وی با تاکید بر لزوم تدوین و تهیه این سند تا پایان سال جاری از سوی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان و تعیین وظایف دستگاه ها در قبال این سند، افزود: البته وظایف دستگاه های استانی بویژه سازمان منطقه آزاد اروند برای رونق گردشگری در سال آینده مشخص و ابلاغ شده است.

استاندار خوزستان با تشریح دستاوردهای سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به این استان افزود:احمدی پور در این سفر از برخی جاذبه های گردشگری استان در شهرستان های شوش، شوشتر، آبادان، خرمشهر و اهواز دیدن کرده و در نشست با فعالان این حوزه، مشکلات را بررسی و برای سرعت بخشی اجرای پروژه های عمرانی این بخش دستور داد.

شریعتی اضافه کرد: در این سفر در خصوص تهیه تفاهم نامه هایی با امضای استانداری خوزستان، سازمان منطقه آزاد اروند و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بحث و تبادل نظر شد که این تفاهم نامه ها نیز بزودی مبادله می شود.

رئیس شورای اداری خوزستان در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که استان بر اساس اهداف سند توسعه و اسناد بالادستی باید به قطب اول گردشگری کشور تبدیل شود، افزود:وجود سواحل، آثار ثبتی ملی و جهانی، روخانه ها و زیرساخت هایی برای توسعه گردشگری صنعتی، آبی، دفاع مقدس و گردشگری مذهبی از ظرفیت های بالقوه این استان در صنعت گردشگری است که باید با برنامه ریزی عملیاتی و تامین زیر ساخت ها به ظرفیت های بالفعل تبدیل شود.

وی سفر بیش از ۵ میلیون گردشگر به این استان در تعطیلات نوروزی و وجود یادمان های دفاع مقدس را از دیگر ظرفیت های رونق گردشگری و توسعه اشتغال این استان خواند و افزود: در افق ۱۰ ساله توسعه، استان خوزستان باید به استان نخست کشور در توسعه گردشگری تبدیل شود.

در این نشست که بدون حضور رسانه ها برگزار شد، محمدرضا معتمدی معاون اقتصای و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد، سیدمرتضی نعمت زاده معاون گردشگری و امور فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند، عزیزالله شهبازی فرماندار آبادان، ولی الله حیاتی فرماندار خرمشهر، خسرو نشان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان و جمعی از مدیران ستادی این اداره کل و مدیران محلی دو شهرستان حضور داشتند.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب استاندار خوزستان:از رونق و توسعه پایدار گردشگری استان غافل شدیم ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]