تسهیل قواعد و مقررات کار آفرینی مهمترین چالش برای برون رفت از قاچاق سوخت است – سامانه میثاق مهر

نمایندگان برای کارفرمایان و کارآفرینانی که نیروی کار جوان جذب می‌کنند مشوق در نظر گرفتند – سامانه میثاق مهر
دی 25, 1395
تولد اولین توله خرس قطبی در باغ وحش برلین+عکس – سامانه میثاق مهر
دی 25, 1395

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام محمد عزیزی پور در حاشیه همایش پیشگیری از قاچاق با بیان این مطلب که یکی از مطالبات به حق مردم در توسعه عدالت اجتماعی و اهمیت سرزمینی مقوله پیشگیری از جرم است، اظهار کرد: به جرات می توان گفت که مهمترین تکلیف دستگاه قضا، مقوله پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی است.

وی افزود: جامعه باید به نوعی سامان یابد که به هیچ عنوان جرائم و اندیشه های مجرمانه در آن شکل نگیرد.

رئیس دادگستری شهرستان سراوان با تاکید بر اینکه در حوزه پیشگیری، مبارزه بی امان با قاچاق کالا و فساد اقتصادی از خواسته های به حق مقام معظم رهبری است، بیان کرد: بر کلیه نهادها و سازمان ها تکلیف است تا این خواسته را محقق سازند.

وی ادامه داد: متاسفانه رویکرد فرهنگی و تغییر نگرش آحاد جامعه در امر پیشگیری از قاچاق کالا، کمتر مورد توجه سازمان های متولی بوده و احتمام جدی در این حوزه به چشم نمی خورد.

عزیز پور با اشاره به افزایش قاچاق سوخت به عنوان مهمترین معضل استان، خاطرنشان کرد: فقر و چالش بیکاری ، تفاوت قیمتی فراوردهای نفتی با کشور های مجاور، ویژگی های اقلیمی منطقه و فقدان زیر ساخت های اجتماعی از مهمترین چالش های تاثیر گذار در قاچاق سوخت است.

وی تصریح کرد: مشاغل افراد در دراز مدت بر فرایند امنیت سرزمینی و نوع نگاه مثبت یا منفی، بر ساختارهای حاکمیتی اثر گذاشته و استمرار فرایند قاچاق به نهادینه شدن یک الگوی ثابت در حوزه ارتکاب جرائم و آسیب های اجتماعی منجر خواهد شد.

این مسئول قضایی ایجاد اشتغال را مهمترین چالش برای برون رفت از مقوله قاچاق سوخت در شهر سراوان عنوان کرد و گفت: تسهیل قواعد و مقررات کار آفرینی و اشتغال باید سرلوحه مسئولین نظام قرار گیرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب تسهیل قواعد و مقررات کار آفرینی مهمترین چالش برای برون رفت از قاچاق سوخت است ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]