سالروز درگذشت بازیگر فیلم سینمایی “هری پاتر” / فیلمساز ضد صهیونیستی چشم از جهان فرو بست+ عکس – سامانه میثاق مهر

تیم منتخب هفته شانزدهم لیگ برتر در تسخیر پرسپولیس و تراکتورسازی + عکس – سامانه میثاق مهر
دی 25, 1395
سهام عدالت همچنان خارج از دسترس – سامانه میثاق مهر
دی 25, 1395

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، “آلن ریکمن” بازیگر نقش دکتر سوروس اسنیپ در مجموعه فیلم های هری پاتر در سن ۶۹ سالگی درگذشت.

بازیگر فیلم سینمایی

این بازیگر انگلیسی تاکنون جایزه امی، گلدن گلوب، انجمن فیلم انگلستان، بهترین بازیگر تلویزیونی و بهترین بازیگر روی صحنه تئاتر  را بدست آورده بود اما بازی او در فیلم “هری پاتر” بود که وی را بر سر زبان ها انداخت.

ریکمن در سال ۱۹۹۵ در «تئاتر آلمیدا» لندن نمایش «مهمان زمستان» را کارگردانی کرد. وی در سال ۱۹۹۶ نسخه سینمایی این کار را با بازی اما تامسون و مادر واقعی او، فیلدا لاو ساخت. این نسخه سینمایی نامزد جایزه شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز بود اما برنده جایزه نشد.

 

بازیگر فیلم سینمایی

وی در سال ۲۰۰۵ نمایش نام من ریچل کوری است را نویسندگی و کارگردانی کرد. این نمایش داستان واقعی دانشجوی دختر ۲۳ سالهٔ آمریکایی است که برای اعلام مخالفت و اعتراض به جنگ فلسطین به این منطقه سفر کرده بود و هنگامی که برای جلوگیری از خراب شدن خانهٔ فلسطینی‌ها جلوی بولدوزر صهیونیست ها را سد کند، توسط بلدوزر زیر گرفته و کشته شد.

بازیگر فیلم سینمایی

وی از سال ۱۹۷۸ با بازی در فیلم “رومئو و ژولیت” پا به عرصه سینما گذاشت و تا سال سال ۲۰۱۶ هنگامی که با سرطان لوزالمعده دست و پنجه نرم می کرد همچنان فعالیتش را در سینما ادامه داد.

اولین سالگرد درگذشت ریکمن دیروز عصر برگزار شد. وی ۱۴ ژانویه سال گذشته میلادی بر اثر ابتلا به سرطان لوزالمعده درگذشت.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب سالروز درگذشت بازیگر فیلم سینمایی “هری پاتر” / فیلمساز ضد صهیونیستی چشم از جهان فرو بست+ عکس ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]