شهرداری عملیات عمرانی در حریم کاخ گلستان را متوقف کند – سامانه میثاق مهر

اوج گیری ۱۹ ارز در اولین روز هفته/ دلار کاهش قیمت را انتخاب کرد + جدول قیمت – سامانه میثاق مهر
دی 25, 1395
پیشنهاد ۱۰ برابری مجلس برای افزایش بودجه پیشنهادی دولت برای سازمان انرژی اتمی – سامانه میثاق مهر
دی 25, 1395

شهرداری عملیات عمرانی در حریم کاخ گلستان را متوقف کندبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،ساخت و ساز در حریم آثار تاریخی که در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند موجب مخدوش شدن منظر فرهنگی این آثار می‌شود و احتمال خروج آنها از فهرست میراث جهانی را افزایش می‌دهد، کاخ جهانی گلستان، تنها اثر ثبت جهانی شده پایتخت است که این روزها شاهد اجرای عملیات عمرانی در حریم آن هستیم.

رجبعلی خسرو آبادی مدیرکل میراث‌فرهنگی استان تهران در این‌باره گفت: تصمیم گیری در خصوص تنها اثر ثبت شده جهانی در استان تهران منوط به اعلام نظر  معاونت میراث فرهنگی کشور و  اداره کل پایگاه های جهانی است و استان تهران بر اساس ضوابط از ادامه فعالیت عمرانی در حریم کاخ  گلستان تا اعلام تصمیم نهایی جلوگیری خواهد کرد.

خسروآبادی افزود: مسئولین شهرداری  منطقه ۱۲  قطعاً بعد از  توقف ساخت و ساز‌های  پروژه سرای دلگشا در منطقه بازار به حساسیت‌هایی که برای حریم کاخ جهانی گلستان در نظر گرفته شده، واقف هستند و شرایط کنونی برای توقف عملیات عمرانی را در منطقه گلوبندک اجرا خواهند کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت: پرسنل یگان حفاظت میراث فرهنگی استان تهران به صورت مستمر بر توقف فعالیت های عمرانی تا ابلاغ تصمیم جدید نظارت خواهند داشت. 

انتهای پیام/ 

[ad_2]

مطلب شهرداری عملیات عمرانی در حریم کاخ گلستان را متوقف کند ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]