نمایندگان برای کارفرمایان و کارآفرینانی که نیروی کار جوان جذب می‌کنند مشوق در نظر گرفتند – سامانه میثاق مهر

آغاز انسداد شبانه جاده چالوس/ هراز و فیروزکوه محور جایگزین – سامانه میثاق مهر
دی 25, 1395
تسهیل قواعد و مقررات کار آفرینی مهمترین چالش برای برون رفت از قاچاق سوخت است – سامانه میثاق مهر
دی 25, 1395

مجلس

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (شنبه ۲۵ دی) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه، با ماده ۸۶ این لایحه با ۱۶۱ رأی موافق، ۱۵ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۹ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در صدر ماده ۸۶ لایحه مذکور عنوان شده دولت مکلف است به منظور تحقق سیاست‌‌های کلی سلامت، تأمین منابع مالی پایدار برای بخش سلامت، توسعه کمی و کیفی بیمه‌های سلامت و مدیریت منابع سلامت از طریق نظام بیمه با محوریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا پایان سال اول اجرای برنامه اقدامات زیر را به عمل آورد:

هـ- برای ترغیب کارفرمایان و کارآفرینان بخش خصوصی و تعاونی به جذب نیروی کار جوان که طی برنامه ششم توسعه نسبت به جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با مدرک حداقل کارشناسی به صورت کارورزی اقدام نمایند، از پرداخت سهم بیمه کارفرما برای مدت دوسال از تاریخ شروع به کار معاف می‌باشند.

تبصره۲- آیین‌نامه‌ اجرائی این ماده شامل شیوه معرفی، زمینه‌‌های کاری اولویت‌دار، نحوه تأمین هزینه و سایر موارد به پیشنهاد سازمان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طبق بودجه سنواتی به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب نمایندگان برای کارفرمایان و کارآفرینانی که نیروی کار جوان جذب می‌کنند مشوق در نظر گرفتند ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]