۲۰ درصد جمعیت کشور بیماری اعصاب و روان دارند/ نیاز به ۴۸ هزار تخت بیمارستان روانی – سامانه میثاق مهر

وزارت نفت توان محقق کردن مصوبات نفتی دولت را دارد؟ – سامانه میثاق مهر
دی 25, 1395
رسانه های مخالف، جامعه امن، نظام مقتدر و برخوردار از رهبری هوشمند را ناتوان جلوه ندهند – سامانه میثاق مهر
دی 25, 1395

20 درصد جمعیت کشور بیماری اعصاب و روان دارند/ نیاز به 48 هزار تخت بیمارستان روانیبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سید حسن قاضی زاده هاشمی  در مراسم افتتاح هزار تخت ویژه بیماران اعصاب و روان گفت: افتتاح این تعداد تخت بیمارستان روانی معادل ۲۰ سال کار است و امیدواریم روزی بیاید که این میزان تخت در کشور کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۸ هزار تخت بیمارستان روانی در کشور نیاز داریم، افزود : نیاز  است در کنار دولت و دستگاه های مسئول در این زمینه، نیکوکاران و بیمه ها برای کمک به بیماران اعصاب و روان و درمان آنها اقدام شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه  بیش از ۲۰ درصد مردم کشورمان از بیماری اعصاب و روان رنج می برند ،  از جمله دلایل این بیماری در کشور وجود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مبتلا به اعتیاد، جان باختن سالانه  ۱۸ هزار نفر و مجروح و معلول شدن ۲۰۰ هزار در حوادث جاده ای و وقوع جنگ و زندگی های مدرن و سبک زندگی برشمرد.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: ما در کشورمان دارای ارزش های دینی و فرهنگی والایی هستیم و با پیشگیری و مراقبت و حمایت دولت، خیران، بیمه ها و خانواده ها  می توان برای کاهش و درمان این بیماری در کشور تلاش کرد.

وی گفت : متاسفانه بیشتر مردم و حتی مسئولان با بیماری اعصاب و روان آشنایی ندارند و رسانه ها از جمله صدا و سیما باید در خصوص آگاهی سازی مردم در این زمینه اقدام و تلاش کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: از تعداد یک هزار تخت بیمارستان روانی افتتاح شده، ۱۲۰ تخت متعلق به خوزستان است.

 قاضی زاده هاشمی گفت: علاوه بر یک هزار تختی که امروز مورد بهره برداری قرار گرفته است دیگر تخت های موجود در کشور نیز نوسازی شده اند.

انتهای پیام/ 

[ad_2]

مطلب ۲۰ درصد جمعیت کشور بیماری اعصاب و روان دارند/ نیاز به ۴۸ هزار تخت بیمارستان روانی ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]