اطلاعیه وزارت کشور درخصوص ابلاغیه جنجالی – سامانه میثاق مهر

ثبت نام دروس معارف ویژه دانشجویان غیرایرانی آغاز شد – سامانه میثاق مهر
دی 26, 1395
دولت پاکستان باید به طور جدی با گروهک‌های معاند برخورد کند/ ضرورت همکاری دو کشور در جهت مبارزه با تروریست – سامانه میثاق مهر
دی 26, 1395

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور؛ مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور در واکنش به اخبار «سیج امکانات دولت برای روحانی» اطلاعیه‌ای صادر کرد که متن کامل آن بدین شرح است:

در پی انتشار خبر خلاف واقع در خبرگزاری فارس و برخی رسانه‌های همسو با ادعای «بسیج امکانات دولت برای روحانی» نکات ذیل جهت تنویر افکار عمومی و مخاطبان رسانه‌های مذکور اعلام می‌شود:

۱٫ دولت یازدهم دولت مستقر و در حال انجام‌وظیفه قانونی خود می‌باشد و طبیعتاً گزارش عملکرد هرساله خصوصاً پایان دوره را امر بدیهی، ضروری، وظیفه اداری و یک تکلیف حکومتی می‌داند.

۲٫ رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار ۹۵/۰۶/۰۳ با اعضای هیات دولت فرمودند؛ عملکرد دولت و اقدام آن بهترین تبلیغ برای دولت محسوب می‌شود. توقع این است که رسانه‌های گروهی در آستانه دهه فجر در تقویت کارکرد نظام و گزارش آن از استانداران و فرمانداران مطالبه گری کنند؛ نه اینکه درخواست وزیر کشور برای گزارش به مردم به‌عنوان ولی‌نعمتان انقلاب را که یک وظیفه اداری است،‌ امر تبلیغاتی قلمداد کنند.

۳٫ مرحوم فقید سعید آیت‌الله هاشمی رفسنجانی طی سخنانی در روزهای پایان عمر به‌صراحت یادآور شدند که اطلاع‌رسانی در این دولت علیرغم کارهای صورت پذیرفته و عملکرد آن ضعیف می‌باشد. به‌راستی کدام رسانه‌ها و کدام سازوکار اطلاع‌رسانی،‌ باید اقدامات انجام‌شده را به‌عنوان کارکرد نظام به‌دوراز جنجال‌های سیاسی به مردم گزارش دهد؟

۴٫ دسترسی آسان دوستان منتقد دولت به این ابلاغیه،‌ حکایت از عدم طبقه‌بندی و محرمانه بودن آن دارد؛‌ همچون موارد دیگری که وزارت کشور طبق روال معمول در مناسبت‌های مختلف ازجمله هفته دولت و دهه فجر و نظایر آن،‌ به‌منظور ارائه گزارش و روند پاسخگویی مناسب صادر می‌کند که جا داشت منتقدین به‌طور کامل به ابلاغیه توجه می‌کردند،‌ نه اینکه به استناد برخی از مطالب، آن‌هم به‌صورت ناقص، حکم کلی صادر کنند و جنجال رسانه‌ای هدایت‌شده‌ای را به راه بیندازند و تصریح بند ۱۳ ابلاغیه با این عبارت که: «تأکید می‌شود که اجرای طرح تعامل رسانه‌ای نباید تداعی‌کننده رفتار سیاسی و انتخاباتی استانداری‌ها تلقی گردد» را به دلیل منافع سیاسی و حزبی بر عقلانیت و انصاف مبتنی بر مصالح ملی غلبه داده و نادیده بگیرند.

۵٫ به‌منظور بهره‌گیری از اقدامات دولت و ایجاد روح امید در جامعه و نشان دادن تلاش مسئولان در رشد و شکوفایی همه‌جانبه کشور، وزارت کشور وظیفه خود می‌داند که اطلاع‌رسانی شفاف و امیدآفرین ِ ‌کارکرد استانداری‌ها و فرمانداری‌ها را در دستور کار خود قرار دهد و طبق روال همه دولت‌های گذشته معاونین سیاسی را به‌عنوان مس‍ئول شورای اطلاع‌رسانی برای انجام هرچه بهتر این مأموریت انتخاب و برگزیند. لذا با قاطعیت و تأکید اجرای آن را از استانداری‌ها در ایام دهه فجر مطالبه می‌نماید.

۶٫ وزارت کشور خود را امین نظام – دولت – ملت می‌داند و از تمام توان و قدرت خود در راستای اعتلا و اقتدار ملی کشور بهره می‌برد و خود را موظف به اجرای دقیق قانون در برگزاری انتخابات سالم پرشور و با مشارکت حداکثری می‌داند و این اطمینان را می‌دهد که رضایت حق‌تعالی، پایبندی به حفظ خون شهدا و آرمان حضرت امام و منویات مقام معظم رهبری و دفاع از حقوق و صیانت از آراء مردم را در این انتخابات وظیفه قانونی و شرعی خود می‌داند و فضای بداخلاقی و حاشیه‌سازی را مضر در انتخابات آینده می‌داند.

مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب اطلاعیه وزارت کشور درخصوص ابلاغیه جنجالی ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]