اعتراض بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به جذب زنگنه – سامانه میثاق مهر

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان کلید خورد – سامانه میثاق مهر
دی 26, 1395
دخالت و بازداشت اعضای سازمان اطلاعات در مفاسد اقتصادی کذب است/ در روزهای آتی خبرهای مهمی منتشر می‌شود – سامانه میثاق مهر
دی 26, 1395

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، در بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در اعتراض به  پذیرش بیژن زنگنه وزیر نفت به عنوان عضو هیات علمی در این دانشگاه آمده است:

استخدام بیژن نامدار زنگنه با وجود ۶۵ سال سن (سقف سن قانونی خدمت اعضای هیات علمی با مدرک کارشناسی ارشد)، مدرک غیر مرتبط، بازنشسته بودن با مرتبه مربی (منع به کارگیری بازنشستگان) و با وجود مخالفت اولیه هیات جذب دانشگاه تهران، با پافشاری کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه تهران (به ریاست رضا فرجی‌دانا) همچنان در دستور کار قرار دارد.

با توجه به مشغله های اجرایی و سنگین وزارت، آیا اساسا وی توان صرف وقت حداقلی را در دانشگاه به منظور ارتباط گیری با دانشجویان و اساتید دارند؟

تخصص قابل استفاده وی در چه حوزه‌ای است؟ بیژن نامدار زنگنه سالها در عرصه مدیریت نفت فعال بوده و نه صنعت نفت است.

گرچه در باب کارآمدی ایشان در عرصه مدیریت نفتی نیز سخن فراوان است.

از این به بعد عضویت در هیات علمی دانشگاه تهران نه یک مقام علمی بلکه یک جایگاه قابل فروش برای کسب منافع دیگر خواهد بود.

به عبارت دیگر مساله ارتباط با صنعت، یک بده بستان سیاسی به این شکل است که دانشگاه تهران نام ایشان را به عنوان عضو هیات علمی درج کند و وی نیز در مقابل از اختیارات و نفوذ نامتعارف خود برای واگذاری پروژه‌ها و حمایت‌های مالی از دانشگاه تهران، استفاده کند.

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران، به منظور مبارزه با این بدعت خلاف قانون و نیز فروختن کرسی مقدس دانشگاه به صاحبان قدرت و ثروت از ابتدای اطلاع از این اقدام نابحق، دست به افشاگری و اعتراض نسبت به آن زده است.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب اعتراض بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به جذب زنگنه ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]