تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی یارانه می‌گیرند – سامانه میثاق مهر

انتقام نتیجه از "جد خانواده" به خاطر ازدواج مجدد – سامانه میثاق مهر
دی 26, 1395
۳ محکوم به قصاص از چوبه دار رهایی یافتند – سامانه میثاق مهر
دی 26, 1395

مجلس شورای اسلامی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۶ دی) قوه مقننه و در جریان بررسی موارد ارجاعی لایحه برنامه ششم توسعه بندی از ماده (۱۱۵) را مورد بررسی قرار داده و تصویب کردند.

بر این اساس دولت موظف به اختصاص یارانه و تسهیلات مالی در چارچوب بودجه سنواتی و معافیت‌های مالیاتی و عوارضی به تأسیسات ایرانگردی و جهانگردی در چارچوب قوانین مربوطه شد.

به موجب تبصره این بند، آیین‌نامه اجرایی این بند توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با همکاری وزارتخانه‌های کشور، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت محیط ‌زیست و سازمان برنامه و بودجه تهیه و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

به گزارش تسنیم پیش از این وکلای ملت بند الف ماده ۱۱۵ را در جلسه (یکشنبه ۱۹ دی) به شرح زیر تصویب کرده بودند:

الف- سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مکلف است تا پایان سال اول اجرای قانون برنامه، سند راهبردی توسعه گردشگری را در چارچوب قوانین مربوط با رویکرد استفاده حداکثری از بخش خصوصی دولت موظف است تمهیدات زیر را به‌عمل آورد:

۱- تهیه و الحاق پیوست تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای کلیه طرحهای توسعه‌ای بزرگ و مهم در حوزه‌های زیربنایی، تولیدی و خدمات موضوع ماده (۳) قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و دستگاه‌های موضوع ماده ۳ قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی جهت تطبیق با اهداف و وظایف سازمان در سطوح ملی، منطقه‌ای، استانی و شهری

تبصره- آیین‌نامه تخصیص این تسهیلات توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با همکاری وزارتخانه‌های کشور، جهادکشاورزی و سازمان برنامه و بودجه و سازمان حفاظت محیط‌زیست مشخص می‌شود.

۴- ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز مناطق گردشگری از قبیل راه‌، خدمات رفاهی و سکونتی، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری، واگذاری تسهیلات ارزان‌قیمت و سایر اقدامات حمایتی در قالب بودجه سنواتی

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی یارانه می‌گیرند ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]