سازمان قضایی نیروهای مسلح پیشگیری را به صورت نظام‌مند دنبال کرده است – سامانه میثاق مهر

اولین یادواره شهدای مدافع حرم استان قم با حضور سردار سلامی برگزار می‌شود – سامانه میثاق مهر
دی 26, 1395
استفاده از ترکیب زهر مار کبری و نقاط کوانتومی در جراحی تومور – سامانه میثاق مهر
دی 26, 1395

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به نقل از سازمان قضایی نیروهای مسلح، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مصدق در ششمین مجمع پیشگیری از وقوع جرم استان البرز که به میزبانی فرماندهی انتظامی استان البرز برگزار شد، با تاکید بر اینکه دین اسلام برای پیشگیری اهمیت ویژه‌ای قائل است، گفت: بر همین اساس سازمان قضایی نیروهای مسلح در طول دو دهه گذشته برنامه‌هایی را برای پیشگیری از وقوع جرم در سازمان‎های نیروهای مسلح داشته است.

وی با بیان اینکه بر اساس دستور فرماندهی کل قوا، پیشگیری به صورت یک موضوع کاملا علمی و با مشورت با صاحب نظران دنبال شده است، افزود: از این رو طبق بند ۵ ماده ۱۵۶ قانون اساسی که قوه قضائیه وظیفه دارد اقدامات مناسب را برای پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرم انجام دهد، این برنامه دنبال شده است.

حجت الاسلام مصدق از پیگیری نظام‌مند موضوع پیشگیری از وقوع جرم در ۱۹ سال گذشته گفت و تصریح کرد: در سال ۷۶ چهار برنامه پنج ساله تدوین شد که اولین برنامه از ابتدای سال ۷۷ به اجرا درآمد.

این مقام قضایی ادامه داد: در برنامه اول که با عنوان آسیب‌شناسی جرایم و تخلفات در سطح نیروهای مسلح به اجرا درآمد ۱۶ عنوان مجرمانه مانند فرار از خدمت، ترک پست نگهبانی، ارتشاء، اختلاس و… انتخاب و در طول پنج سال علل ارتکاب آنها نیز شناسایی شد.

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح ادامه داد: برنامه دوم که از سال ۸۱ تا ۸۶ اجرا شد موضوع آسیب زدایی و علت وقوع جرم در نیروهای مسلح و به همان نسبت از بین بردن این علل در دستور کار قرار گرفت که شعار آن نیز پیشگیری بر درمان مقدم است، بود.

حجت الاسلام مصدق، به برنامه سوم این سازمان برای پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: اساس این برنامه بر آینده پژوهی و با شعار پیش بینی بر پیشگیری مقدم است، اجرا شد.

وی اضافه کرد: در برنامه چهارم که از سال ۹۱ آغاز و تا پایان ۹۶ ادامه دارد باید مشخص شود که برخی مسائل تهدید بالفعل نیست، بلکه بالقوه است.

این مسئول خاطرنشان کرد: ۱۹ سال از بررسی موضوع پیشگیری از وقوع جرم در سازمان قضایی نیروهای مسلح می‌گذرد و امروز سازمان قضایی نیروهای مسلح به عنوان تنها سازمانی که موضوع پیشگیری را به صورت نظام مند دنبال کرده است در کشور شناخته می‌شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب سازمان قضایی نیروهای مسلح پیشگیری را به صورت نظام‌مند دنبال کرده است ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]