قیمت نفت ایران در بازارهای جهانی اندکی کاهش یافت – سامانه میثاق مهر

همراهی نوازنده هندی با پرواز هُمای در شب موسیقی ایرانی جشنواره سی و دوم – سامانه میثاق مهر
دی 26, 1395
توقیف ۴۶ تن برنج خارجی در ایستگاه شهید امامی – سامانه میثاق مهر
دی 26, 1395

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ۶ ژانویه (١٠ د‌‌‌‌‌‌ی‌ماه) با ٩ سنت کاهش به ۵٣ دلار و ٢٢ سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون ۵٣ دلار و ٢٢ سنت برای هر بشکه است.

قیمت نفت خام سنگین ایران با ٢٠ سنت کاهش به ۵٢ دلار و ٨۴ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران امسال تاکنون ۵٢ دلار و ۶۴سنت برای هر بشکه بوده است.

قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به ۵٣ دلار و ٩ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، یک یک سنت کاهش نشان می دهد.

به گزارش مدیریت کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، قیمت نفت خام دبلیو تی آی آمریکا در هفته منتهی به ۶ ژانویه با ۵٢ سنت کاهش، ۵٣ دلار و ٣۴ سنت برای هر بشکه معامله شد.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با ١٣ سنت افزایش، ۵۴ دلار و ٩٧ سنت برای هر بشکه معامله شد. قیمت نفت خام شاخص دوبی و عمان به ترتیب نیز با ٧٩ و ۶۵ سنت افزایش به ۵۴ دلار و ٣۶ و ۵۴ دلار و ٧٧ سنت برای هر بشکه رسید.

قیمت نفت در هفته نخست امسال میلادی تقریبا با ثبات بود. کاهش سطح ذخیره سازی های نفت خام آمریکا در کنار بهبود چشم انداز رشد اقتصادی کشورهای پیشرفته از مهمترین عوامل تقویت کننده قیمت نفت بود.

اعلام افزایش صادرات نفت عراق برای ماه فوریه و بازنگری صعودی در رشد تولید نفت خام آمریکا در سال آینده میلادی از مهمترین عوامل تضعیف کننده قیمت در هفته گذشته محسوب می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب قیمت نفت ایران در بازارهای جهانی اندکی کاهش یافت ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]