نقشه راه توسعه همکاری های نظامی ایران و روسیه طی ۴ سال آینده ترسیم می شود – سامانه میثاق مهر

اینترنت خورشیدی گوگل متوقف شد – سامانه میثاق مهر
دی 26, 1395
حریف اماراتی ذوب‌آهن متوقف شد – سامانه میثاق مهر
دی 26, 1395

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، ولادیمیر ساژین در یک میزگرد سیاسی ایتارتاس با عنوان ایران: یک سال پس از برجام از ایجاد زمینه های لازم برای تدوین نقشه راه برای همکاری های نظامی مشترک در آینده خبر داد و افزود: با این وجود به دلیل عدم رفع تحریم های غرب برای ارسال تسلیحات به ایران، هنوز چهار سال زمان لازم است تا بتوان این طرح را عملیاتی کرد.

وی افزود: به اعتقاد من پرونده این طرح مهم برای همکاری های نظامی و فنی در این مدت تشکیل شده و به زودی نهایی خواهد شد تا بتوان آن را در زمان مناسب اجرایی کرد.
 
این پژوهشگر روسی با اعلام این که سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) سال خوش یمنی برای ایرانیان بود ؛ گفت: ایران با کاستن نرخ تورم سالانه از ۴۰ درصد در سال های ۲۰۱۳-۲۰۱۲ به ۷،۵ درصد تا پایان ۲۰۱۶ موفق شد درعین حال تولید ناخالص داخلی خود را نیز تا ۷،۴ درصد بهبود بخشد که این مهم نیز برای اقتصاد ایران طی ۲۰سال گذشته نشانه بسیار خوبی است.

درعین حال ولادیمیر یوسیف کارشناس نظامی و معاون مدیر موسسه مطالعات کشورهای آسیای مرکزی نیز گفت: سال ۲۰۱۶درعین حال سال امیدهای تحقق نیافته برای ایرانیان بود چرا که مشکلات زیادی را در مسیر اجرای طرح های اقتصادی خود پیش رو داشت، به ویژه اینکه سیستم بانکی ایران نتوانست روند فعالیت عادی خود را به دلیل تداوم تحریم های اقتصادی غرب پشت سر بگذارد و البته قانونی داخلی هم برای رفع این مشکلات در ایران وجود ندارد، با این وجود هنوز بسیاری از کشورها همچنان به ایران به عنوان یک هدف و شریک عینی نگاه می کنند.

ولادیمیر یوسیف درعین حال تاکید کرد مهمترین کاری که قبل از هرچیز ایران باید انجام دهد این است که با بازیابی توان رزمی خود، بر توان رزم هوایی و دریایی نیروهای خود نیز بیافزاید.

وی با اعلام اینکه روسیه می تواند بطور خاص در ساخت فرودگاه های نظامی و آموزش خلبانان نظامی به ایران کمک کند ؛ افزود: همین نوع کمک های روسیه می تواند نقش مهمی در تحکیم مشارکت نظامی و راهبردی دو کشور ایفا کند و به همین دلیل هم هست که ایران توانایی آن را دارد تا شریک خود را خودش انتخاب کند.
 
انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب نقشه راه توسعه همکاری های نظامی ایران و روسیه طی ۴ سال آینده ترسیم می شود ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]