کتاب «تأملاتی درباره اسلام و پیشرفت» منتشر شد – سامانه میثاق مهر

تمرینات پرسپولیس تا بازی با فولاد پشت درهای بسته برگزار می‌شود – سامانه میثاق مهر
دی 26, 1395
حافظ به پله ۷۹ هزار واحدی صعود کرد/ رشد ۱۹۷ واحدی شاخص – سامانه میثاق مهر
دی 26, 1395

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، کتاب «تأملاتی درباره اسلام و پیشرفت» اثر حجت الاسلام رضا غلامی توسط نشر سدید (انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام) و به اهتمام مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع) منتشر شد.
 
در این کتاب تلاش شده در سیری منطقی مبانی اسلامی «اسلام و پیشرفت» را بسط داده و به سطح کاربرد نزدیک کند. چاپ اول این کتاب در ۲۰۸ صفحه و به قیمت ۱۲ هزار تومان در زمستان ۹۵ منتشر شده است.
 
در پشت جلد این اثر آمده است: «با استقرار حکومت الهی ولایت فقیه در ایران اسلامی و ایجاد نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر شعار سلبی نه شرقی و نه غربی؛ اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله فرصتی ویژه برای تحقق پیدا کرد؛ فرصتی که از بعد از حکومت نبوی همۀ ائمه علیهم السلام در «مبارزۀ حاد سیاسی» در پی تحقق آن بودند.
 
پس از تثبیت نسبی نظام اسلامی و پشت سرگذاشتن گردنه‌های خطرناک و دشمنی‌های بی‌سابقه در عرصه‌های مهم نظامی، امنیتی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، حال نوبت به بسط نظریه‌های ایجابی انقلاب اسلامی برای اداره حکومت است. موضوع راهبردی «اسلام و پیشرفت» در شرایط زمانی که انقلاب اسلامی مرحلۀ تثبیت نظام را پشت سر گذاشته و وارد عرصه «دولت اسلامی» و «کشور اسلامی» شده است، بیش از پیش بر اهمیتش افزوده است. موضوعی که با درایت امام و رهبر حکیم انقلاب اسلامی پس از گذشت سه دهه از عمر این انقلاب بدان اهتمام ورزیده شد و نام‌گذاری دهۀ چهارم به نام دهۀ «پیشرفت و عدالت»، شاهدی بر مدعای ماست.»
 
برای تهیۀ این کتاب می‌توانید به سایت مؤسسۀ علمی-فرهنگی سدید مراجعه یا با شماره‌های ۰۲۱۶۶۴۸۵۸۵۰، ۰۲۱۶۶۴۸۶۱۲۰ و ۰۹۱۰۹۸۰۵۰۵۵ تماس حاصل فرمائید.
 
انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب کتاب «تأملاتی درباره اسلام و پیشرفت» منتشر شد ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]