۸۰۰۰ “غیرنظامی افغانستان” در سال ۲۰۱۶ کشته و زخمی شدند – سامانه میثاق مهر

چگونه از کمای غذایی دور بمانیم؟ – سامانه میثاق مهر
دی 26, 1395
تقابل آبی‌های تهران و خوزستان در ورزشگاه خالی با طعم انتقام/ یادگار امام (ره) تبریز برای «ژنرال» خوش‌یمن است؟ – سامانه میثاق مهر
دی 26, 1395

8000 به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، دیده بان جهانی حقوق بشر در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است که دولت افغانستان در سال  ۲۰۱۶در راستای بهبودی وضعیت حقوق بشری در این کشور ناکام بوده است.

دیده بان جهانی حقوق بشر در بیست و هفتمین گزارش خود اعلام کرده است که دولت افغانستان در سال ۲۰۱۶ میلادی، در عرصه بهبود حقوق بشر، هیچ دستاوردی نداشته است.

درگزارش این دیده‌بان آمده است که اختلاف‌ها بین رقیبان قدرت‌مند سیاسی در دولت افغانستان و نبود اراده سیاسی، دستاورد‌های ۱۵ ساله گذشته را با خطر نابودی مواجه خواهند ساخت.

در این گزارش آمده‌است که رهبران دولت وحدت ملی بیشتر درگیر تقسیم قدرت هستند.

پژوهشگر ارشد دیده‌بان جهانی حقوق بشر در افغانستان از وجود اختلاف‌های درون‌ دولت افغانستان انتقاد و هشدار می‌دهد که اگر دولت برای حفاظت از غیر نظامیان اقدامات جدی نکند و روند اصلاحات را در مسیر اصلی طی نکند دستاورد‌های ۱۵ سال گذشته در افغانستان در خطر نابوی است.

در این گزارش آمده‌ است که در سال ۲۰۱۶ میلادی ۸۰۰۰ غیر‌نظامی در افغانستان کشته و زخمی شدند.

این گزارش که ۶۸۷ صفحه‌  نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۶ میلادی ۸۰۰۰ غیر نظامی در افغانستان کشته و زخمی شدند.

دیده بان جهانی حقوق بشر می‌گوید که عامل بخش بزرگ کشتار غیر نظامیان، شورشیان مخالف دولت هستند.

جمهور نوشت: براساس این گزارش در ۲۰۱۶ در نتیجه نبرد‌ها هزاران غیر نظامی مجبور به فرار از خانه و محل‌های زندگی‌شان نیز شدند.

/انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب ۸۰۰۰ “غیرنظامی افغانستان” در سال ۲۰۱۶ کشته و زخمی شدند ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]