کاهش ۱۸ هزار ورودی پرونده‌ به محاکم قضایی در ۹ ماهه امسال – سامانه میثاق مهر
دی 27, 1395
مهمترین عناوین “روزنامه های روسیه” در ۲۶ دی – سامانه میثاق مهر
دی 27, 1395

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از صداوسیما؛ سردار رسول رضوایی گفت: پلیس اینترپل ایران با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق شد این فرد را در آذربایجان دستگیر و به مراجع قضایی کشورمان تحویل دهد.

وی همچنین از شناسایی و دستگیری یک شرور مسلح در افغانستان خبر داد و گفت: این متهم در شرق کشور پس از اقدامات مسلحانه به سمت افغانستان متواری شده بود که پس از دستگیری به کشور منتقل و به دستگاه قضایی تحویل داده شد.

سردار رضوانی افزود: پلیس اینترپل جمهوری اسلامی ایران همه جهان را برای مجرمان فراری ناامن می کند و مطمئنا متهمان فراری را رها نخواهیم کرد.

رئیس پلیس اینترپل جمهوری اسلامی ایران درباره دستگیری آقای خاوری متهم فراری دیگر به خبرنگار ما گفت: ما همین متهم مربوط به پرونده بزرگ اختلاص نفتی که او را دستگیر کردیم و به ایران آوردیم وزنش کمتر از آقای خاوری نیست و جزء اصلی این پرونده است .

وی افزود: درباره آقای خاوری با پلیس کشور مربوط هماهنگ هستیم اما انها اعلام کردند موضوع این متهم باید ازطریق مقامات سیاسی و قضایی ایران پیگیری شود البته ما هم به عنوان پلیس این موضوع را دنبال می کنیم.

سردار رضوانی همچنین از دستگیری و استرداد متهم فراری پرونده بزرگ اختلاص نفتی به کشور خبر داد.

رئیس پلیس اینترپل جمهوری اسلامی ایران گفت: با تعقیب بین المللی موفق شدیم این متهم را در مالزی شناسایی و دستگیر کنیم که متاسفانه به علت پاره ای مشکلات از محل فرار کرد.

سردار رضوانی افزود: برای این متهم اعلان قرمز صادر و با اقدامات فنی وی را در یکی از کشور های آمریکای مرکزی شناسایی و دستگیر کردیم و پس از انتقال به کوبا و هاوانا از آنجا به مسکو و از مسکو به ایران منتقل کردیم.

وی با اشاره به اینکه این متهم با استفاده از پاسپورت های کشور های مختلف فرارهای سریالی داشت گفت: متهم ارتباطات نزدیکی با عوامل اصلی پرونده بزرگ اختلاس نفتی دارد که صبح امروز برای رسیدگی بهتر این پرونده وی را به مقامات قضایی تحویل دادیم.

رئیس پلیس اینترپل جمهوری اسلامی ایران افزود: پس از دستگیری این متهم، وی در کمال ناباوری گفته بود فکر نمی کردم پلیس اینترپل ایران چندین هزار کیلومتر این طرف دنیا مرا شناسایی و دستگیر کند.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب دستگیری کلاهبردار میلیاردی ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]