محاکمه همدست بابک زنجانی چه زوایایی از پرونده فساد نفتی را روشن می‌کند؟ / نقش «ع.ز» در خرید و فروش محموله‌های نفتی؟ – سامانه میثاق مهر

پاسداری از انقلاب اسلامی رسالتی است که با بازنشستگی پایان نمی‌پذیرد – سامانه میثاق مهر
دی 27, 1395
کنسروها فاقد مواد نگهدارنده هستند – سامانه میثاق مهر
دی 27, 1395

محاکمه همدست بابک زنجانی چه زوایای از پرونده فساد نفتی را روشن می‌کند؟ /نقش «ع.ز» در خرید و فروش محموله‌های نفتیبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، اداره کل امور بین الملل قوه قضائیه امروز اعلام کرد که متهم “ع.ز” یکی از متهمان اصلی پرونده فساد بزرگ نفتی بامداد امروز به کشور مسترد شد.

بنابراین گزارش متهم مذکور که به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۸ تهران تحت تعقیب بین المللی قرار گرفته بود، توسط پلیس بین الملل ناجا با همکاری سایر نهادها به کشور مسترد شد.

درخواست استرداد متهم ابتدا به کشور مالزی ارسال و در آنجا دستگیر شد، لیکن استرداد وی ناکام ماند تا اینکه در کشور دیگری شناسایی و دستگیر گردید.

حالا جای این سئوال باقی است که این متهم مسترد شده به کشورمان کیست و با بازداشت و محاکمه وی چه زوایایی از پرونده بزرگ فساد نفتی آشکار خواهد شد.

این فرد که چندین بار در جلسات دادگاه زنجانی از او سخن به میان آمده بود، قطعا در جلسات بازپرسی حرف‌هایی برای گفتن خواهد داشت. در بیستمین جلسه دادگاه علنی پرونده موسوم به فساد نفتی زمانی که قاضی صلواتی از پشت پرده هزینه کرد ۵۰۱ میلیون دلار پول نقد دریافتی از شرکت فال رونمایی کرد نامی از ع. ز. م در راستای  ۵۰ میلیون دلار هزینه انبارداری برای وی برده شد.

همچنین در بیست و چهارمین جلسه دادگاه حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی در ادامه دفاعیات خود عنوان کرده بود که واسطه خرید بانک fiib در مالزی آقای م بوده است .

از سوی دیگر رسول کوهپایه زاده وکیل بابک زنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان نیز در رابطه با نقش این متهم مسترد شده در پرونده فساد نفتی، استرداد وی را یکی از بهترین و تعیین کننده ترین اقدامات دستگاه قضایی دانست و گفت: به عنوان کسی که از محتویات پرونده مطلع است و بیست و شش جلسه در دادگاه حضور داشته عنوان می‌کنم که جای خالی این فرد بازداشت شده در دادگاه کاملا حس می‌شد و این اقدام قوه قضائیه یک اقدام اساسی جهت کشف حقیقت و احراز واقعیت است.

وی مدعی شد: موکلم عملا در عملیات اجرایی خرید و فروش نفت و تحویل محموله‌های نفتی دخیل نبوده و از طریق تلفن و ایمیل کارهای مدیریتی را انجام می‌داد و این فردی که امروز به کشورمان بازگشته است، در واقع یکی از عوامل اصلی است که در عملیات اجرایی خرید و فروشی نفت و تحویل محموله‌های نفتی نقش داشته است.

وکیل متهم نفتی تصریح کرد: یکی از اشخاصی که بایستی توضیح دهد که این محمولات نفتی را کی، کجا و چگونه تحویل گرفته همین شخص بازداشت شده است.

اظهارات وکیل بابک زنجانی در مورد نقش متهم دستگیر شده در پرونده فساد نفتی صرفا نظرشخصی وی بوده و هنوز هیچ مقام قضایی ای اظهار نظر رسمی ای رسمی در این مورد نداشته است.

[ad_2]

مطلب محاکمه همدست بابک زنجانی چه زوایایی از پرونده فساد نفتی را روشن می‌کند؟ / نقش «ع.ز» در خرید و فروش محموله‌های نفتی؟ ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]