پنجمین نشست «دانش افزایی و هم اندیشی نقد ترجمه» برگزار می‌شود – سامانه میثاق مهر

حاتمی، سرمربی تیم ملی بسکتبال شد – سامانه میثاق مهر
دی 27, 1395
۹ مرکز مخابراتی توسعه می یابد – سامانه میثاق مهر
دی 27, 1395

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، پنجمین جلسه از سلسله نشست­‌های دانش افزایی و هم اندیشی نقد ترجمه، بیست و نهم دی ماه با حضور دکتر کورش عاکف برگزار خواهد شد.
 
انجمن صنفی مترجمان شهر تهران در راستای انجام وظایف خود مندرج در اساسنامه و با هدف ارتقای صنعت ترجمه در ایران اسلامی با همکاری حوزه هنری اقدام به برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی نقد با عنوان «سلسله نشست های دانش افزایی و هم اندیشی نقد ترجمه در راستای نهضت ملی نقد ترجمه» کرده است.
 
نشست‌های مذکور با هدف ترویج فرهنگ نقد ترجمه در کشور و در جهت دستیابی به چشم انداز نهضت ملی نقد ترجمه، حرکت در جهت مطالعات ترجمه کاربردی، ایجاد رویکرد کاربردی و عملگرا به نقد ترجمه، تبیین مرز و تفاوت میان نقد و ارزشیابی در حوزه ترجمه، ایجاد شغلی نوین با عنوان منتقد ترجمه، گذار به سمت نقد علمی، تبیین رویکردهای گوناگون نقد ترجمه برگزار خواهد شد.
 
پنجمین جلسه از این سلسله نشست‌ها در حوزه هنری و با عنوان «نشانه‌شناسی، ترجمه بینانشانه‌ای: نقد فیلم ماجراهای تن تن» و تدریس دکتر کورش عاکف مورخ بیست و نهم دی ماه، خواهد بود.
 
از ویژگی‌های این نشست کارگاهی بودن آن است که در پایان کارگاه به شرکت‌کنندگان گواهی شرکت در دوره با تایید انجمن و حوزه هنری صادر خواهد شد همچنین گواهی صادره در نظام رتبه بندی مترجمان حائز امتیاز است.
 
علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از تخفیف‌های ویژه و نیز ثبت نام در این دوره به وبگاه انجمن (www.tiat.ir) مراجعه یا با دفتر انجمن تماس (۶۶۱۲۳۲۸۲-۰۲۱) بگیرند.
 
انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب پنجمین نشست «دانش افزایی و هم اندیشی نقد ترجمه» برگزار می‌شود ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]