محاکمه همدست بابک زنجانی چه زوایایی از پرونده فساد نفتی را روشن می‌کند؟ / نقش «ع.ز» در خرید و فروش محموله‌های نفتی؟ – سامانه میثاق مهر
دی 27, 1395
“پاکستان” هرج و مرج افغانستان را به حضور هند در این کشور ترجیح می‌دهد – سامانه میثاق مهر
دی 27, 1395

کنسروها فاقد مواد نگهدارنده هستند

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ایفدونا، نسترن محمدی رئیس اداره نظارت و ارزشیابی محصولات غذایی با منشا گیاهی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: اینکه در برخی رسانه ها از منابع نامشخص و نامعتبر بیان می شود که در کنسروها از مواد نگهدارنده‌ به نام «ادتا» استفاده می شود که بدن انسان را دچار کم خونی و فقر آهن می کند، اشتباه و غیر کارشناسی است.

وی ادامه داد: اهل فن به خوبی مطلع هستند که وقتی ماده غذایی داخل قوطی کنسرو قرار می گیرد در اثر فرایندهای حرارتی پخته استریل و تمام میکروارگانیسم های آن نابود می شود و با توجه به اینکه بسته بندی کنسرو به گونه ای است که امکان نفوذ مجدد میکروب در ماده غذایی را به صفر می رساند در نتیجه برای افزایش ماندگاری محصول، دیگر نیازی به افزودن مواد نگهدارنده نیست.

محمدی تاکید کرد: تمامی کنسروها دارای پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو بوده و تحت نظارت مسئول فنی تولید و عرضه می شوند و فرمولاسیون آنها در زمان أخذ پروانه بررسی و مورد تایید قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با قاطعیت اعلام می شود که کنسروها فاقد هر گونه نگهدارنده هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب کنسروها فاقد مواد نگهدارنده هستند ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]