بهمن ماه مرغ گران می شود / پرنده‌های مهاجر دلیل آنفلوآنزا پرندگان – سامانه میثاق مهر

اشک‌های مجری و میهمان شبکه العالم در پخش برنامه زنده + فیلم – سامانه میثاق مهر
دی 28, 1395
قلعه کوشکله سقز در هزاره اول پیش از میلاد محل سکونت بود – سامانه میثاق مهر
دی 28, 1395

مهدی یوسف‌خانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در خصوص تغییرات قیمت مرغ در هفته جاری اظهار کرد: نرخ عرضه مرغ نسبت به هفته گذشته که با قیمت ۶هزار و ۹۰۰تومان در بازار عرضه شد حدود صد و پنجاه تومان کاهش داشته و به ۶هزار و ۷۵۰ تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، با بیان این که معمولا آخر هفته‌ها شاهد افزایش قیمت مرغ در بازار هستیم گفت: برای آخر هفته قیمت مرغ عرضه شده حدود ۱۵۰ تومان افزایش میابد و در اواسط هفته به حالت طبیعی خود بر می‌گردد. 

وی تصریح کرد: پیش بینی برای بازار قیمت مرغ این است که تا دهم بهمن این رقم از ۷هزار تومان بالاتر نخواهد رفت و پایین‌ترین قیمت برای مرغ ۶هزار و ۷۰۰تومان خواهد بود.

یوسف‌خانی در خصوص بیماری  آنفلوآنزا مرغی که در روزهای گذشته مرغداری‌ها را در بر گرفته بود، اظهار کرد: در حال حاضر همانطور که مسئولین دام‌پزشکی هم گفتند مشکلی که مرتبط با سلامتی انسان باشد وجود ندارد و اکثر این بیماری‌ها مربوط به پرندگان است و توسط پرندگان مهاجر از کشورهای همسایه به داخل کشور ورود کرده و در ارتباط با مرغ‌های گوشتی هیچگونه موردی مشاهده نشده که مشکل ساز باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، با اشاره به ثابت ماندن قیمت ماهی در هفته جاری، افزود: با توجه به عرضه و تقاضای بازار ماهی قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته ثابت مانده اما در ارتباط با قیمت ماهی در اواخر ماه گذشته شاهد کاهش ۱۰درصدی قیمت آن بوده‌ایم.

افزود: قیمت ماهی بر اساس وضعیت صید و عرضه و تقاضا محاسبه شده و با توجه به ثابت ماندن تقاضا برای ماهی به نظر نمی‌رسد قیمت این محصول برای آخر هفته تغییری داشته باشد.

بهمن ماه مرغ گران می شود / پرنده‌های مهاجر دلیل انفولانزا پرندگان

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب بهمن ماه مرغ گران می شود / پرنده‌های مهاجر دلیل آنفلوآنزا پرندگان ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]