قیمت مسکن در سال جاری ۸ درصد رشد کرد – سامانه میثاق مهر

جشنواره تئاتر فجر و سوال هایی که همیشه سوال می‌ماند / از عدم ارائه آمار تا حواشی همیشگی پوستر – سامانه میثاق مهر
دی 28, 1395
برنامه ریزی برای قطع سوبسید بلیط مترو اقشار برخوردار/ خطوط بی.آر. تی واگذار می شود – سامانه میثاق مهر
دی 28, 1395

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، حامد مظاهریان با اشاره به اینکه دخالت دولت‌ها در بازار مسکن که همیشه مبتنی بر ساخت و ساز توسط مردم بوده به وسیله دولت سفارش نمی‌شود،گفت:شاخص‌های پیش‌نگر در ۹ ماهه اول امسال امیدبخش است. در حال حاضر ما شاهد حدود ۹ درصد افزایش مبایعه‌نامه‌ها هستیم و حدود ۵ تا ۸ درصد افزایش قیمت در بازار مسکن رخ داده که زیر قیمت تورم گزارش می‌شود.
 
وی با اشاره به افزایش ۹ درصدی مبایعه‌نامه‌ها از افزایش ۵ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی در ۶ ماه نخست سال افزود: تا کنون ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در بانک مسکن سپرده‌گذاری انجام شده است.
 
مظاهریان خاطر نشان کرد: در شش ماه نخست سال جاری افزایش ۵ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی را داشتیم که این شاخص‌های پیش‌نگر نشان می‌دهد سیاست دولت تقویت عرضه و تقاضاست و این سیاست به شروع رونق در بازار کمک فراوانی کرده است.
 
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی اظهار امیدواری کرد تا با ثبات سیاسی-اقتصادی در کشور روند رونق نسبی در بازار مسکن بتواند در سال‌های آینده به نتیجه دلخواه برسد.
 
مظاهریان گفت: ما در حال حاضر بالاترین میزان کمک به خانه اولی‌ها و زوج‌های جوان را در کشور داریم و آمارها نشان می‌دهد که استقبال در این حوزه به حدی بوده که ۱۶۰ هزار نفر در این حساب‌ها پس‌انداز کرده‌اند و حدود ۲ هزار و ۶۰۰میلیارد تومان در بانک مسکن سپرده‌گذاری شده است.
 
وی افزود: دو برابررقم سپرده‌گذاری شده در بانک مسکن در سال ۹۶ به بازار مسکن تزریق می‌شود و همه این‌ها نشان‌دهنده سیگنال‌های خوبی برای سازندگان است تا برای سال آینده به بازار مسکن ورود کنند.
 
انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب قیمت مسکن در سال جاری ۸ درصد رشد کرد ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]