آگهی پیش فروش خودرو با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت اعتبار دارد – سامانه میثاق مهر

داوران جشنواره موسیقی فجر چه افرادی هستند؟ – سامانه میثاق مهر
دی 29, 1395
کشف ۷۰۰ کیلوگرم گوشت منجمد فاقد مجوز بهداشتی – سامانه میثاق مهر
دی 29, 1395

آگهی پیش فروش خودرو با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت اعتبار داردبه گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان انتشار هر گونه آگهی و تبلیغات، مبنی بر پیش فروش خودرو بدون اخذ مجوز مربوطه ممنوع و پیگرد قانونی دارد.

این سازمان در ادامه متذکر شده است: در این راستا اشخاص حقیقی و حقوقی که فاقد نمایندگی رسمی می باشند؛ به هیچ وجه مجاز به عرضه خودرو در قالب پیش فروش نیستند.

بر این اساس، به منظور پیشگیری از بروز مشکلات ناشی از عدم ایفای تعهدات شرکت های عرضه کننده خودرو، این سازمان از تمام متقاضیان خرید خودرو خواسته است تا از هرگونه انعقاد قرارداد در قالب پیش فروش خودرو یا پرداخت وجه به شرکت هایی که فاقد مجوز پیش فروش صادره از وزارت صنعت، معدن وتجارت  هستند، خودداری نمایند.

در این اطلاعیه تصریح شده است: ارایه مجوزهایی نظیر:  پروانه کسب معتبر از اتحادیه ذیربط، گواهی نمایندگی رسمی از مرکز اصناف و بازرگانان به هیچ عنوان، به منزله مجوز برای پیش فروش خودرو نیست.

در پایان این اطلاعیه  یادآور شده است: شماره تلفن  ۲۲۰۵۸۵۶۰  آماده دریافت و رسیدگی به گزارشات و شکایات مردمی در این زمینه است.

گفتنی است: بر اساس ماده(۵) آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، مصوب ۲۸ فروردین ۹۵ هیات وزیران، پیش فروش خودرو به طور صرف در قالب اخذ مجوز مربوطه از وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان پذیر خواهد بود.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب آگهی پیش فروش خودرو با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت اعتبار دارد ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]