اهتمام نفت به توسعه منطقه غیزانیه در خوزستان – سامانه میثاق مهر

داوران دهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» چه کسانی هستند؟ – سامانه میثاق مهر
دی 29, 1395
نجات ۶۰ نفر گرفتار در تله کابین دیزین – سامانه میثاق مهر
دی 29, 1395

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بیژن عالیپور، در حاشیه بازدید استاندار خوزستان از بخش غیزانیه گفت: با توجه به اینکه منطقه غیزانیه در حوزه جغرافیایی شرکت‎های بهره برداری نفت و گاز کارون و مارون قرار دارد، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نسبت به توسعه آن اهتمام ویژه دارد.

وی افزود: در جلسه ای که با حضور استاندار و جمعی از مدیران نفتی و استانی و با حضور مردم در یکی از روستاهای این منطقه برگزار شد، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، زیرسازی و آسفالت بخشی از راه های فرعی بین روستاها، تامین لوله های مورد نیاز بخشی از شبکه آب‎رسانی و پشتیبانی از فعالیت های فرهنگی را بر عهده گرفت.

عالیپور گفت: زیرسازی و آسفالت ۴۰ کیلومتر از راه های روستایی این منطقه به صورت مشترک توسط استانداری، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، شرکت ملی حفاری ایران و شرکت پتروشیمی مارون انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: در بخش تامین آب شرب نیز شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب متعهد شد لوله های مورد نیاز شبکه آبرسانی را از روستای صفیره تا غیزانیه تامین کند.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: این شرکت مانند گذشته و در حد توان از فعالیت های فرهنگی در مناطق روستایی مستقر در حوزه جغرافیایی این شرکت حمایت می کند.

در پایان این جلسه که در روستای “عوده” برگزار شد، مسئولیت بهسازی جاده مسیر راه‎آهن این منطقه با هدف تسهیل شرایط تردد مردم منطقه به سازمان راه و شهرسازی، گازرسانی به روستاها به شرکت ملی گاز ایران و اجرای ۲۵ کیلومتر از سامانه آب‎رسانی به سازمان آب و برق واگذار شد.

بخش روستایی غیزانیه در مسیرجاده قدیم ماهشهر و ۴۵ کیلومتری اهواز در استان خوزستان قرار دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب اهتمام نفت به توسعه منطقه غیزانیه در خوزستان ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]