دلایل مخالفت ایران با حضور آمریکا در مذاکرات آستانه و آشوبی که در راه است – سامانه میثاق مهر

۵۶میلیاردتومان ارزش کشفیات قاچاق کالا در استان کرمان – سامانه میثاق مهر
دی 29, 1395
بیکاری، پیامدهای ناگوار اجتماعی و سیاسی به دنبال دارد/ مسئولین برای پیشگیری از ناهنجاری‎های اجتماعی برنامه روشن ارائه دهند – سامانه میثاق مهر
دی 29, 1395

سوریهمحمد جواد جمالی نوبندگانی دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان درباره برگزاری مذاکرات آستانه پیرامون بررسی وضعیت کشور سوریه اظهار کرد: مذاکراتی که چند روز آینده در آستانه برگزار می‌شود بدون شک نقش مهمی را در حل مشکلات موجود در کشور سوریه در پی خواهد داشت.

وی افزود: بدون شک کشورهایی باید در مذاکرات آستانه حضور داشته باشند که طی ۵ سال گذشته سوریه را در حل مشکلاتش از جمله مبارزه با گروه‌های تروریستی و تکفیری همراهی کرده باشند.

دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس پیرامون حضور آمریکا در مذاکرات آستانه و مخالفت ایران با این موضوع گفت: آمریکا در طی ۵ سال گذشته همواره از حامیان اصلی گروه‌های تروریستی و داعش در سوریه بوده است و نقش مهمی را در حل مشکلات آن کشور نداشته است بلکه به عنوان یک حامی گروه‌های تروریستی در سوریه اقدامات بسیاری را انجام داده است.

جمالی نوبندگانی خاطرنشان کرد: آمریکا در طی ۵ سال گذشته با اتخاذ تئوری‌های مختلف در مخالفت با بشار اسد و سقوط دولت سوریه اقدامات بسیاری را انجام داده است از این رو حضور دولتمردان و مقامات این کشور در مذاکرات آستانه هیچ تاثیری نخواهد گذاشت.

وی تاکید کرد: مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال عدم حضور آمریکا در مذاکرات آستانه امری طبیعی است زیرا مقامات کشورمان به خوبی از نقشه‌های آمریکا در طی ۵ سال گذشته علیه سوریه خبر دارند و می دانند که بدون شک حضور آمریکا در مذاکرات آستانه آشوب و ماجرای دیگری را در پی خواهد داشت.

دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه نباید دفاع برخی از کشورهای منطقه و آمریکا را از گروه‌های تروریستی در طی ۵ سال اخیر در سوریه نادیده گرفت گفت: ما به خوبی به یاد داریم که حمایت آمریکایی‌ها از تروریست‌ها و گروه‎های تکفیری در سوریه در مقاطع مختلف و حتی در زمانی که آتش‌بس در این کشور حاکم بود تلفات انسانی و مالی بسیاری را نصیب این کشور کرده از این رو حضور این کشور در مذاکرات آستانه هیچ سودی در پی نخواهد داشت.

جمالی نوبندگانی تاکید کرد: سوریه کشوری در خاورمیانه است از این رو بدون شک کشو‌رهای حوزه این منطقه از جمله ایران می تواند در راستای حل مشکلات این کشور اقدامات لازم را انجام دهد از این رو نیازی نیست که کشوری همچون آمریکا از یک منطقه دیگر در امور خاورمیانه دخالت داشته باشد.

وی با بیان اینکه سوریه و کشورهای منطقه باید جلوی مداخله‌گری‌های آمریکا را در منطقه بگیرند تصریح کرد: مذاکرات آستانه گفت و گویی با محوریت تعامل و همکاری برای حل مشکلات سوریه محسوب می شود از این رو بدون شک حضور آمریکایی ها در جریان این مذاکرات راهی را از پیش بر نمی دارد و شاید مشکلات بیشتری را نیز به وجود بیاورد.

دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان اظهار کرد: بدون شک حضور کشورهایی همچون ایران و روسیه می تواند در مذاکرات آستانه راه جدیدی را برای دولت بشار اسد و ملت سوریه ترسیم کند و نوید آینده روشن بخش را به مردم این کشور دهد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب دلایل مخالفت ایران با حضور آمریکا در مذاکرات آستانه و آشوبی که در راه است ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]