زنگ خطر بحران آب را برای دولت و مردم به صدا در آورده‌ایم – سامانه میثاق مهر

تک عکس/ هوای امروز تهران – سامانه میثاق مهر
دی 29, 1395
رسیدگی به مشکلات حقوقی ۶۸ نفر از شهروندان هرمزگانی – سامانه میثاق مهر
دی 29, 1395

استاندار سیستان و بلوچستان

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، علی اوسط هاشمی در جلسه شورای اداری سیستان و بلوچستان با اشاره به برجام، اظهار کرد: اگر تحریم‌ها شکسته نمی‌شد در بحث پرداختی حقوق کارکنان به مشکل برخورد می‌کردیم و یک بحران داخلی رخ می‌داد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: در هیچ مقطعی مانند امسال در فروش نفت افزایش نداشته‌ایم، ۲۹ میلیارد دلار تا ماه گذشته فروش نفت در کشور داشته‌ایم و بازار نفت خود را با عزت و اقتدار به دست آوریم.

این مسئول با اشاره به فرا رسیدن دهه مبارک فجر، ادامه داد: مسؤولان از فرصت دهه فجر برای امید بخشیدن به مردم استفاده کنند، با توجه به اینکه ۵۱ درصد جمعیت سیستان و بلوچستان روستایی است باید حضور مسؤولان در نقاط روستایی محسوس بوده و گوش شنوای مشکلات مردم منطقه باشند.

وی گفت: مردم بهترین سرمایه برای هر کشور هستند که باید قدر آنها را دانسته و تکریم و برطرف کردن مشکلاتشان اهتمام لازم را داشته باشیم.

هاشمی با اشاره به مشکلات بحران آب در سیستان و بلوچستان، بیان کرد: امروز آب وضعیت خوبی ندارد و در این زمینه زنگ خطر را برای دولت و مردم به صدا در آورده‌ایم.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: به عنوان نخستین استان در جلسه شورای عالی آب کشور حضور پیدا کرده و دغدغه‌ها و مشکلات بحران آب در این منطقه را مطرح کردیم.

این مسؤول ادامه داد: ۹۴ درصد آب در بخش کشاورزی، یک درصد صنعت و پنج درصد در بخش صنعت مصرف می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اهمیت جلسات شورای آب کمتر از شورای تامین نیست خواستار توجه همه مسؤولان مربوطه به این موضوع شده و بر مدیریت مصرف توسط مردم تاکید کرد.

هاشمی گفت: تا پایان سال آینده باید ۳۰ تا ۴۰ هزار هکتار از اراضی جنوب استان تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: تغییر الگوی کشت و تشویق کشاورزان به سمت استفاده از روش‌های آبیاری نوین ضروری است.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه اظهار کرد: وضعیت آب خوب نیست اما اقدامات خوبی انجام شده است حدود هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه در حال اجرا یا اجرا شده داریم.

اتابک جعفری بیان کرد: ۹۰۰ تا هزار میلیارد تومان برای چهار پروژه عمرانی این شرکت از محل اعتبارات مرزی اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه هدف احیا و تعادل بخشی آبهای زیر زمینی است، گفت: ۱۰۰ درصد آبهای زیرزمینی را سالانه مصرف می‌کنیم و علاوه بر آن ۶۰۰ میلیون متر مکعب نیز بیشتر مصرف کنیم.

این مسئول بر بستن چاه‌های غیرمجاز تاکید کرد و گفت: ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب به وسیله چاه‌های غیرمجاز از سفره‌های زیرزمینی برداشت می‎شود که تلاش می‌کنیم نصب کنتورهای هوشمند را اجرایی کرده تا میزان برداشت از سفره‌های زیرزمینی را دقیق‌تر مشخص کند.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب زنگ خطر بحران آب را برای دولت و مردم به صدا در آورده‌ایم ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]