کاهش ۱۰ درصدی تلفات برق در شبکه توزیع – سامانه میثاق مهر

۹ هزار صندلی سینما برای تماشاگران جشنواره ۳۵ فیلم فجر – سامانه میثاق مهر
دی 29, 1395
ثبت ملی نمونه‌ای از باغ ایرانی در رشت – سامانه میثاق مهر
دی 29, 1395

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان،  حمید چیت‌چیان وزیر نیرو در جمع مدیران شرکت‌های توزیع برق کشور اظهار داشت: دنیا در زمینه کاهش تلفات به دستاوردهای بسیار خوبی دست پیدا کرده است. شرکت‌های توزیع ما نیز در طی سه سال گذشته کارهای بسیار بزرگی در این حوزه انجام دادند و توانستند میزان تلفات را از ۱۵ درصد به حدود ۱۱ درصد کاهش دهند که البته امیدواریم این میزان در ماه‌های آتی به کمتر از ۱۰ درصد نیز برسد.
 
وی افزود: کل صنعت برق یک واحد منسجم و به‌ هم پیوسته است و یک حادثه یا مشکل در یک نقطه از این صنعت در کشور می‌تواند سایر بخش‌های این صنعت را متأثر سازد.

وی ادامه داد: تمام اجزا تولید، توزیع، انتقال و البته مصرف تأثیرهای بالایی روی همدیگر دارند و صرف وجود اسامی متفاوت برای این بخش‌ها به معنای تقطیع وظایف در میان آن‌ها نیست.
وزیر نیرو تصریح کرد: بخش توزیع، پیشانی صنعت برق کشور است و چنانچه بیش از ۳۰ میلیون مشترک برق کشور با مشکلی روبرو باشند یا درخواستی داشته باشند، مستقیماً به شرکت‌های توزیع مراجعه می‌کنند.
 
چیت‌چیان تأکید کرد: شرایط پسابرجام فرصت بسیار خوبی را در اختیار صنعت برق قرار داده است، در حالی که در شرایط تحریم شرکت‌های درجه دوم و سوم دنیا پاسخگوی نیازهای ما در این صنعت نبودند؛ اما امروز با وجود برجام شرکت‌های معتبر دنیا برای ارائه پیشنهادات به صنعت برق ما پیشگام هستند.

وزیر نیرو ادامه داد: امروزه صنعت برق در دنیا از صنایع پیشرو در حوزه فناوری است، شرکت‌های توزیع برق ما نیز بایستی با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها و تکنولوژی‌ها هزینه‌های تمام شده خدمات را پایین آورده و بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند.

وی افزود: یکی از مواردی بسیار مهم و البته حساس برای کشور استفاده از همین ظرفیت پسابرجام برای راه اندازی دیسپاچینگ دوم است که خوشبختانه شرکت‌های معتبر دنیا در این حوزه در حال همکاری با ما هستند و این مرکز جدید قادر خواهد بود، تا ظرفیت ۲۰۰ هزار مگاوات را مدیریت کند.

وی گفت: طراحی داشبوردی برای رصد حرکت و فعالیت شرکت‌ها می‌تواند، ما را در رسیدن به اهداف و اولویت‌های تعیین شده یاری کند.

وی تصریح کرد: فاینانس خارجی از ظرفیت‌های مغفول در شرکت‌های توزیع است و باید از طریق توجه به این ظرفیت زمینه تسریع و گسترش خدمات توزیع برق در کشور را فراهم کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب کاهش ۱۰ درصدی تلفات برق در شبکه توزیع ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]