۵۰ درصد طلاق‎ها ارتباط مستقیمی با جرائم مواد مخدر دارد – سامانه میثاق مهر

لزوم تسریع در اجرای طرح بلوار پیامبر اعظم (ص) قم – سامانه میثاق مهر
دی 29, 1395
فیبر نوری بین تهران، بغداد و دمشق راه اندازی شود – سامانه میثاق مهر
دی 29, 1395

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی دادگستری استان گیلان نشست شورای عالی سازمان بسیج حقوقدانان گیلان با هدف تهیه و تدوین برنامه های سال آتی این نهاد انقلابی، به ریاست احمد سیاوش پور ، رئیس کل دادگستری استان  برگزار شد.

احمد سیاوش‎پور در ابتدای این نشست با اشاره به دغدغه مسئولان استان نسبت به مسائل فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی  تصریح کرد: پرداختن به معضلات اجتماعی و تلاش برای تهیه راهکارهای نوین ، خلاقانه و کارا در جهت ساماندهی مناسب ، در اولویت برنامه‌های شورای عالی بسیج حقوقدانان گیلان باشد.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه  با بیان اینکه دستگاه قضایی آئینه تمام نمای بازخورد عملکردها و خروجی مسائل مختلف کشور است افزود: اکنون  ضرورت دارد تا در حوزه رفتارهای اجتماعی  به واکاوی مشکلات پرداخته شود.

وی  همچنین خاطر نشان  کرد: تشکل مقدسی به نام بسیج  از باب دانش و تهعداتی که نسبت به مسائل دارد همواره فعالیتهای   اجتماعی  مثمر ثمری داشته است که آثار و برکات آن ملموس و قابل مشاهده است.

 این مقام ارشد قضایی با انتقاد از  پایین بودن آستانه تحمل افراد در  جامعه  اظهار داشت: تجربه نشان داده است  چنین جامعه ای ملتهب و نگران است و برای رفع این معضل باید برنامه ریزی مناسب توسط نهادهای ذیربط جهت رفع این معضل اجتماعی در استان گیلان اجام گیرد.

سیاوش پور  با ابراز نگرانی از  برخوردهای فیزیکی و حریم شکنی هایی که در جامعه صورت می گیرد گفت:  لازم است آموزش های لازم توسط رسانه ها به ویژه رسانه ملی در جهت ارتقاء آستانه تحمل و قدرت مذاکره و گفتگو  به ویژه برای نسل جوان عملیاتی شود.وی در ادامه خواستار ورود حقوقدانان جامعه  در  حوزه های اجتماعی و تلاش برای ساماندهی  مشکلات آن شد.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به تلاش کلیه دستگاه ها برای حل مشکلات اقتصادی  استان  افزود : فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی  را به عنوان  چراغ راه در عملکرد مسئولان  متجلی است.

رئیس شورای قضایی استان همچنین کاهش جمعیت کیفری زندانها را در گرو  حل معضلات  اجتماعی از قبیل خانواده، اعتیاد و … دانست و  تصریح کرد: در صورت رفع   این مسائل  شاهد کاهش پرونده های قضایی و سلامت بیش از پیش جامعه خواهیم بود.

وی با اشاره برضرورت مجهز شدن والدین به علم و دانش روز در مواجه با خطرات دنیای مجازی و شبکه های ماهواره ایی که جوانان و کانون خانواده را هدف قرار گرفته است افزود: نظارت و کنترل مناسب و علمی فرزندان یکی از راهکارهای مهم جلوگیری از انحراف آنان است. 

این مقام ارشد قضایی  در پایان طلاق را  یکی از معضلات  کنونی دانست  که ریشه آن در مسائل فرهنگی و اقتصادی است و طبق آمار واصله ۴۰ تا   ۵۰% طلاق ها  ارتباط مستقیمی با جرائم مواد مخدر دارد و بخش دیگری نیز مربوط به شبکه‌های مجازی و تغییر فرهنگ می‌شود که باید برای مقابله و کاهش آثار زیان بار آن اقدامات مناسبی در برنامه های سال ۱۳۹۶بسیج حقوقدانان برنامه ریزی شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب ۵۰ درصد طلاق‎ها ارتباط مستقیمی با جرائم مواد مخدر دارد ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]