“افغانستان” قادر نیست تروریسم را از بین ببرد – سامانه میثاق مهر

عکس/ سگهای زنده یاب در آوارهای ساختمان پلاسکو – سامانه میثاق مهر
دی 30, 1395
خوشحالیم از تراکتورسازی فاصله گرفتیم/ نمی‌دانم چه کسی با شهباززاده در تماس بوده – سامانه میثاق مهر
دی 30, 1395

پاکستان تودی: به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، پاکستان تودی در گزارشی نوشت: دولت افغانستان قادر نیست اقدامات تمام نشدنی تروریسم را به دلایل داخلی و خارجی از بین ببرد.
 
در این گزارش آمده است که دولت و جامعه افغانستانی شدیدا دو قطبی شده و اختلافات شدیدی بین اشرف غنی و عبدالله عبدالله وجود دارد. همچنین دستورات دولت در تمام سرزمین این کشور نافذ نیست.
 
افغانستان براساس خطوط اخلاقی و قومی تقسیم بندی شده است و بر سر موضوع طالبان نیز بین عضو ارشد شورای عالی صلح که آنها را فرشتگان حافظ صلح و عبدالله که اعتقاد دارد باید این گروه از بین برود،‌اختلافات زیادی وجود دارد.  
 
این روزنامه پاکستانی نوشت: همچنین تفاوتهای در مورد نحوه برخورد با آمریکا،‌ روسیه و پاکستان وجود دارد. علاوه بر این کسی از سیاست‌های ترامپ در مورد افغانستان مطلع نبوده و این باعث ایجاد یک ابهام در آینده این کشور شده است.  
 
پاکستان تودی با اشاره به گفتگوی تلفنی اشرف غنی با ژنرال باجوا می‌نویسد: این یک حرکت قابل ستایش و مناسب بود که بر خلاف ادعای مقامات افغانستانی در متهم کردن پاکستان بعنوان محلی امن برای تروریست صورت گرفته است.  
 
این روزنامه می‌افزاید: این موضوع به نفع پاکستان است تا از حداکثر قدرتش برای صلح و ثبات افغانستان استفاده کند. تا زمانی که افغانستان بی‌ثبات باشد گروههای تروریستی می‌توانند از آنجا برعلیه پاکستان اقدام کنند.
 
در ادامه این گزارش آمده است که روابط دوستانه با کابل به نفع پاکستان است و این روابط حسنه باعث اجرای بهتر طرح‌های «تاپی» و «کاسا ۱۰۰۰» خواهد بود و همچنین این عمل باعث گسترش تجارت اسلام‌آباد با کشورهای آسیای میانه خواهد شد.  
 
و اینکه به نفع پاکستان است تا بازی مقصر جلوه دادن دیگری را کنار گذاشته و به دنبال رابطه حسنه با افغانستان باشد.
 
/انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب “افغانستان” قادر نیست تروریسم را از بین ببرد ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]