عامل انتشار عکس‎ و فیلم‎های خصوصی در تلگرام دستگیر شد – سامانه میثاق مهر

١٨ نیروی ویژه ارتش با تجهیزات نظامی در پلاسکو/ ستاد بحران نزاجا تشکیل شد – سامانه میثاق مهر
دی 30, 1395
تصویر هوایی از ساختمان پلاسکو در حال سوختن – سامانه میثاق مهر
دی 30, 1395

محمودخانی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، از دستگیری عامل انتشار عکس‎ و فیلم‎های خصوصی در فضای مجازی و تلگرام خبر داد و گفت: متهم با فریب دختر نوجوان عکس‎ها و فیلم‎های خصوصی وی را در فضای مجازی منتشر کرده بود که شناسایی و دستگیر شد.

وی ادامه داد: این فرد با فریب دختر نوجوان و دادن وعده ازدواج با وی وارد رابطه شده بود و وقتی طعمه مورد نظر از ادامه رابطه خودداری می‎کند، با تهدید متهم مبنی بر انتشار عکس ها و تصاویر در فضای مجازی روبه‌رو می‎شود.

محمود خانی تصریح کرد: متهم بازداشت و با صدور قرار تامین روانه زندان شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز همچنین از
تشکیل ۳ پرونده دیگر در همین زمینه خبر داد و گفت: متاسفانه بزه‎دیدگان این پرونده‎ها نیز دختران
کم سن و سال بودند که این امر نظارت بیشتری را از سوی خانواده‎ها طلب می‌‎کند.

محمودخانی اضافه کرد: طبق ماده ۷۴۵ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات  هرکس به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

وی با اشاره به تهدیدات روز افزون شبکه‌های اجتماعی در پایان اظهار کرد: با عنایت به گسترش روز افزون شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه و استقبال از آن‌ها متاسفانه همزمان شاهد افزایش تهدید و آسیب در این حوزه هستیم، بنابراین کابران این شبکه‌ها و خصوصا خانواده‌ها با هوشیاری و احتیاط کامل از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب عامل انتشار عکس‎ و فیلم‎های خصوصی در تلگرام دستگیر شد ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]