مهمترین مشکل اراضی ملی و عمومی عدم ثبت مالکیت است – سامانه میثاق مهر

کمک به آموزش و پرورش وظیفه‌ای شرعی و قانونی است/ ۳۳ قطعه زمین برای احداث مدارس غیردولتی در هرمزگان اختصاص می‌یابد – سامانه میثاق مهر
دی 30, 1395
غذا را کم نمک بخورید تا خطر سکته‌ کاهش یابد – سامانه میثاق مهر
دی 30, 1395

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان آذربایجان شرقی، جلسه کارگروه مرکزی پیش بینی و پیشگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد و اجرای طرح حدنگار به ریاست دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی در سالن جلسات دادگستری این استان برگزار شد.

در این جلسه موسی خلیل اللهی دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی مشکل اساسی اراضی مربوط به سازمان‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی را عدم تثبیت مالکیت بیان کرد.

خلیل اللهی اظهار کرد: قانون جامع حدّنگار می‌تواند بخشی از این مشکلات را حل کند که ماده ۹ این قانون نیز تمامی سازمان‌ها را مکلف کرده که به آن عمل کنند.

وی ادامه داد: طبق این قانون جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن، اوقاف، شهرداری‌های مرکز استان، امور اراضی، منابع طبیعی و آبخیزداری مکلف شده اند که حداکثر ظرف دو سال بعد از تصویب این قانون تمامی اطلاعات خود را به همراه نقشه‌های مختصات جغرافیایی، در اختیار اداره ثبت اسناد و املاک قرار دهند تا نسبت به اجرای حدنگار و صدور اسناد رسمی توسط اداره ثبت و اسناد رسمی اقدام صورت گیرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب مهمترین مشکل اراضی ملی و عمومی عدم ثبت مالکیت است ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]