کارگردان برنده “گلدن گلوب” ۳۱ ساله شد / موسیقی عنصر وجودی “دیمین شزل” + عکس – سامانه میثاق مهر

نتایج سه دیدار کشتی پهلوانی مشخص شد – سامانه میثاق مهر
دی 30, 1395
تحریم بر بنگاه‌داری بانک‌ها تاثیرگذار بوده است/ رد دیون دولت به بانک‌ها، یک تیر با دو نشان – سامانه میثاق مهر
دی 30, 1395

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، دیمین شزل یا دامیان کازل کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی که در آستانه ۳۱ سالگی یک نامزدی اسکار را برای فیلم شلاق در کارنامه داشته و امسال شانس اول اسکار تلقی می شود.

کارگردان برنده

این کارگردان موفق سینمای جهان امروز ۱۹ ژانویه ۲۰۱۷ وارد ۳۱ سال از زندگی خود خواهد شد.
 
وی ۱۹ ژانویه ۱۹۸۵ در ایالت روود آیلند امریکا به دنیا آمد. در رشته فیلمنامه نویسی داشگاه هاروارد فارغ التحصیل شد و به سرعت به فیلمسازی پرداخت.

کارگردان برنده

در سال ۲۰۰۹ شزل اولین تجربه فیلمنامه نویسی و کارگردانی را با فیلم موزیکال “پسر و مادلین روی نیمکت پارک” تجربه کرد تا از همان ابتدا علاقه خود به موسیقی را در فیلم هایش به همگان نشان دهد.

دومین فیلمِ او “شلاق” که آن با مضمونی موسیقیایی ساخته شده بود در سال ۲۰۱۴ جوایز اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، جایزه اسکار بهترین صدابرداری و جایزه اسکار بهترین تدوین فیلم را دریافت کرده و در دو رشته جایزه اسکار بهترین فیلم و جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی نامزد شد.

کارگردان برنده

وی هم اکنون به عنوان مشهور ترین کارگردان جوان سینمای جهان شناخته می شود. فیلم پر سر و صدا و موفق “لا لا لند” باز هم با فضایی موزیکال و موسیقیایی را اکران کرده که علاوه بر استقبال عموم جوایز پر تعدادی را بدست آورده است.

کارگردان برنده

شزل طی سال جاری برای این فیلم جایزه “گلدن گلوب” بهترین کارگردانی و فیلمنامه را از آن خود کرده و همچنان به عنوان جدی ترین رقیب دو جایزه مهم بفتا و اسکار را پیش رو دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب کارگردان برنده “گلدن گلوب” ۳۱ ساله شد / موسیقی عنصر وجودی “دیمین شزل” + عکس ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]