کمک ۷ میلیارد دلاری “مهاجران” به اقتصاد افغانستان – سامانه میثاق مهر

واکنش نوری المالکی به اظهارات جان کری؛ داعش ساخته دولت اوباما است – سامانه میثاق مهر
دی 30, 1395
پایان هفته نوزدهم با پیروزی بانک سرمایه و شهرداری تبریز + جدول – سامانه میثاق مهر
دی 30, 1395

کمک 7 میلیارد دلاری به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، سید حسین عالمی بلخی روز سه شنبه در مراسم افتتاح مرکز اطلاعاتی دیجیتال مهاجرین گفت: مهاجرت چالش ها و فرصت هایی به همراه دارد. با برگشت‌ مهاجران، مقدار زیادی پول وارد اقتصاد کشور می شود اما از سوی دیگر ،شمار دیگری که به کشور بر می گردند نیاز به کمک و سرپناه دارند که این موضوع یک چالش برای دولت است.

بلخی تصریح کرد: این مبلغ را می شود به چند بخش تقسیم کرد؛ قسمتی از آن را مهاجران با خود آورده اند ،بخش دیگر شامل کمک های پرداختی سازمان ملل به آنها شده است و بخشی دیگر را نیز موسسات به مهاجران بدون مدرک توزیع کرده اند.

وزیر امور مهاجرین افغانستان گفت: براساس تخمین بانک جهانی، به طور متوسط، سالانه بیش از ۳ میلیارد دلار از طرف مهاجرین افغان خارج از کشور، به داخل ارسال می شود.

بلخی گفت: اکنون هزینه انتقال پول به افغانستان ، بیش از ۵ درصد است. قرار است در برنامه توسعه پایدار که دولت‌ها مؤظف هستند تا ۲۰۳۰ میلادی آن را تطبیق دهند، این رقم به ۳ درصد کاهش یابد.

بلخی در مراسم افتتاح مرکز دیجیتال این وزارت برای ثبت آمار مهاجران گفت: در حال حاضر مرزهای «تورخم» در استان «ننگرهار» و «اسلام‌ قلعۀ« هرات به این مرکز وصل شده و به زودی مرزهای «دلارام» «نیمروز« و «سپین‌ بولدک» «قندهار» نیز وصل خواهند شد.

به گفته وی تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی،۸ استان دیگر افغانستان از جمله فرودگاه کابل نیز به این مرکز وصل می شوند.

طبق آمار وزارت امور مهاجرین افغانستان بیش از یک میلیون نفر در سال ۲۰۱۶ به این کشور بازگشتند که ۹۵۰ هزار نفر از آنان دارای مدرک هستند.
 
انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب کمک ۷ میلیارد دلاری “مهاجران” به اقتصاد افغانستان ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]