۲۵۰۰ شغل در بخش صنعت سیستان و بلوچستان ایجاد شد – سامانه میثاق مهر

مرگ مرد ۳۸ ساله در آتش سوزی خانه مسکونی اتوبان ستاری+تصاویر – سامانه میثاق مهر
دی 30, 1395
ضرورت اعلام به‌موقع جرایم به دادسرای نظامی – سامانه میثاق مهر
دی 30, 1395

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، علی اوسط هاشمی در هفدهمین نشست ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در سخت ترین شرایط اقتصادی حاکم بر کشور توانست با راه اندازی واحدهای تعطیل، راکد و نیمه فعال، این تعداد شغل را در استان ایجاد کند.

وی اظهار کرد: ایجاد اشتغال در بخش صنعت بدلیل پراکندگی آن در سیستان و بلوچستان بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

این مسئول با اشاره به تجهیز بندر شهید بهشتی افزود: برداشت ۴۰۵ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای سرمایه گذاری در توسعه و تجهیز بندر شهید بهشتی چابهار نهایی شده است.

وی ادامه داد: ۹ جرثقیل بزرگ با ظرفیت بالا پنجشنبه هفته جاری وارد بندر شهید بهشتی چابهار می شود و رسیدن این تجهیزات فردایی بهتر را برای استان رقم می زند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اثرات ملموس برجام گفت: تجهیزات بندر شهید بهشتی چابهار ابتدا قرار بود که از چین خریداری شود که به برکت برجام توانستیم این تجهیزات را از آلمان خریداری کنیم.

هاشمی با اشاره به انتخاب هیات مدیره جدید کارخانه لاستیک تایر سیستان اظهار کرد: تجهیزات این کارخانه در حال خریداری از اروپاست و به زودی تکمیل می شود.

وی بیان کرد: برای تشویق سرمایه گذاری در بخش معادن سیستان و بلوچستان باید بسته های تشویقی خوبی در نظر گرفته شود تا میل به سرمایه گذاری در این بخش افزایش پیدا کند.

هاشمی خاطرنشان کرد: خانه معدن سازمان صنعت معدن و تجارت و نظام مهندسی استان از کسانی که در زمینه اکتشافات معادن فعالیت دارند دعوت می کند تا در بخش استخراخ نیز همکاری داشته باشند.

این مسئول ادامه داد: اولویت بهره برداری از ذخایر معادن در سیستان و بلوچستان با نیروهای بومی استان است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۴۵۰ نفر بومی در قالب ۱۵ شرکت کار اکتشاف معادن در استان را انجام می دهند و توانسته اند به پهنه های خوب معدنی دست پیدا کنند.

هاشمی اظهار داشت: نیاز است تا از این افراد در استخراج و بهره وری معادن نیز استفاده شود.
وی افزود: اتاق بازرگانی سیستان و بلوچستان به دلیل اینکه با نقش آفرینان در سرمایه گذاری ارتباط تشکیلاتی دارد باید صندوق توسعه استان را ایجاد کند.

این مسئول ادامه داد: با ایجاد این صندوق و اعتماد سازی میان مردم می توانیم سرمایه آنان را در بخش معدن جذب کنیم.

به گفته استاندار سیسان و بلوچستان باید یکی از بانک های عامل را باید پشتوانه این حرکت قرار داد تا اشتیاق مردم نسبت به سرمایه گذاری در بخش معدن افزایش یابد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بین اتاق بازرگانی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی استان یک گروهی ایجاد شود تا از سرمایه های مردمی در اختیار حداکثر استفاده را کرد.

هاشمی اظهار داشت: مجمع بانک های سیستان و بلوچستان به منظور بررسی عملکرد بانک ها در سرمایه گذاری در استان به زودی تشکیل می شود.

وی افزود: هر بانکی که توانسته باشد پول مردم را در مسیر منافع سیستان و بلوچستان و جامعه بکار گیرد را معرفی می کنیم.

وی ادامه داد: هر بانکی را هم که در این مسیر تعلل کرده باشد به مردم معرفی می کنیم تا مردم بدانند کدام بانک به خوبی به منافعشان می اندیشد و کدام بانک پول جمع می کند و در خارج از استان به سرمایه گذاری می پردازد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به نقش مهم رسانه در اطلاع رسانی و آگاهی بخشیدن به مردم گفت: تمام طرح های عمرانی و توسعه ای در استان باید پیوست رسانه ای و اجتماعی داشته باشند.

هاشمی اظهار داشت: برای حمایت از رسانه های سیستان و بلوچستان در سازمان برنامه و بودجه استان ردیف خاصی ایجاد شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: ۴۵۲ واحد تولیدی در سامانه بهین یاب تا کنون نام نویسی کردند که ۳۳۲ واحد تولیدی به بانک های عامل معرفی شدند که از این تعداد به ۱۱۱ واحد تولیدی تسهیلات پرداخت شده است.

نادر میرشکار اظهار داشت: ۳۲ واحد تولیدی در بخش صنعت و معدن و ۷۹ واحد نیز در بخش کشاورزی تا کنون تسهیلات دریافت کردند.

وی بیان کرد: ۲۲ واحد تولیدی راکد در سیستان و بلوچستان با اشتغال ۴۴۰ نفر امسال در استان راه اندازی شده است.

این مسئول تصریح کرد: ۳۱ واحد تولیدی که با ظرفیت کم مشغول به کار بودند با اشتغالزایی ۳۵۰ نفر در سیستان و بلوچستان دوباره احیا شدند.

وی خاطر نشان کرد: ۶۴ واحد تولیدی با اشتغالزایی ۷۸۲ نفر در سیستان و بلوچستان امسال افتتاح و به مرحله تولید رسیده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: ۱۵ واحد تولیدی در دهه فجر امسال در استان به بهره برداری می رسد.

میرشکار اظهار داشت: کارخانه مس چهل کوره نیز با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی امسال به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب ۲۵۰۰ شغل در بخش صنعت سیستان و بلوچستان ایجاد شد ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]