برخورد غیر منتظرۀ رسول خدا(ص) با جوان چشم‌چران – سامانه میثاق مهر

پیروزی پرگل اتلتیکومادرید برابر ایبار – سامانه میثاق مهر
بهمن 1, 1395
اطلاعیه بیمه ایران در پی حادثه ساختمان پلاسکو – سامانه میثاق مهر
بهمن 1, 1395

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از کانال رسمی تلگرام حجت الاسلام و المسلمین پناهیان، گاهی اوقات، برخی از جوانان می‌گویند: «من نمی‌توانم چشمم را کنترل کنم.» آن یکی می‌گوید: «من نمی‌توانم زبانم را کنترل کنم.» هر کسی هر کار خوبی را که می‌گوید «نمی‌توانم انجام دهد»، به خاطر این است که یک کار خوب را می‌توانسته انجام دهد ولی انجام نداده، آن هم اینکه سر وقت بلند شود و نمازش را بخواند.

اگر بخواهیم نماز خوب را برای خودمان تعریف کنیم و بشناسیم، طبیعتاً بهترین معرِّف آن، خود خداوند است که در قرآن کریم می‌فرماید: «إِنَّ الصَّلاهَ تَنْهى‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکَر؛ نماز از فحشاء و باز می‌دارد»  بر این اساس، هرچقدر نماز انسان او را از بدی‌ها بازدارد، به همان اندازه، نمازش خوب بوده است. 

به رسول خدا(ص) گفتند: «آن جوانی که پشت سر شما نماز می‌خوانَد، چشم‌چرانی هم می‌کند. بعضی از گناه‌های خیلی بد را هم انجام می‌دهد.» لابد منظورشان این بود که شما نصیحتش بفرمایید تا آن عیبش را هم کنار بگذارد. رسول گرامی اسلام(ص) فرمودند: «همان نمازش او را درست خواهد کرد» [نیازی به نصیحت نیست.] راوی می‌گوید: «طولی نکشید که آن جوان توبه کرد و آن عیب را کنار گذاشت.»  اگر درست به نماز پرداخته شود، این‌قدر برکت دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب برخورد غیر منتظرۀ رسول خدا(ص) با جوان چشم‌چران ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]