حاکمیت فرهنگ ایثار و شهادت از راه‎های مقابله با جنگ نرم دشمن است – سامانه میثاق مهر

عملیات شبانه امدادرسانی حادثه ساختمان پلاسکو – سامانه میثاق مهر
بهمن 1, 1395
تمامی زندانیان آموزش‌های مربوط به بیماری هپاتیت را فراگرفته‌اند – سامانه میثاق مهر
بهمن 1, 1395

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حجت‎الاسلام حسن ترابی در دومین یادواره امیر سرلشکر شهید عبدالرضا کوپال اظهار کرد: تقویت فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت‎طلبی از مهمترین راهکارهای مقابله به جنگ نرم دشمن است.

وی انتقال این فرهنگ موفق و دستاوردها و ارزش‎های دفاع مقدس به نسل امروز و فردا را ضروری خواند و عنوان کرد: یکی از راه‎های ترویج فرهنگ جهاد و شهادت، برگزاری یادواره‎های شهدا و تکریم و تجلیل از مقام والای آنها است.

امام جمعه بروجرد افزود: به منظور فائق آمدن به دشمنان و خنثی کردن نقشه‎های شوم آنها باید از شهدا مدد بگیریم و با نهادینه کردن و انتقال فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه در این راه قدم برداریم.

ترابی از شهدا به عنوان مشعل‎های فروزان برای جوامع اسلامی و نسل‎های امروز و فردا یاد و  خاطرنشان کرد: شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران الگوها و اسطوره‎های بزرگ صبر و مقاومت هستند.

وی با تاکید بر اینکه در سایه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‎توانیم، در برابر باج‎خواهی و زیاده‎خواهی‎های دشمنان بایستیم، تصریح کرد: تجلیل و تکریم از مقام شهدایی همچون امیر سرلشکر عبدالرضا کوپال ضرورتی انکارناپذیر است.

امام جمعه بروجرد با اشاره به اینکه فرهنگ ایثار و شهادت با فرهنگ عاشورا و با هدف مبارزه با ظلم، ستم و  بی‎عدالتی عجین شده است، افزود: پس از حادثه جانگداز عاشورا اعتبار و ارزش این فرهنگ در بین مسلمانان خصوصا ایرانیان دو چندان شده است.

ترابی یادآور شد: ایمان به مبدا و معاد، فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت در راه دفاع از اسلام و قرآن از عناصر پیدایش و تداوم انقلاب اسلامی ایران به شمار می‎روند، همچنان که ایثار و گذشت تا مرز شهادت و جهاد در راه خدا پیروزی انقلاب را در دوران طلایی ۸ سال دفاع مقدس رقم زد.

وی تصریح کرد: مبانی دینی و ارزشی یاد شده در طول ۳۸ سال گذشته مشعل انقلاب را روشن نگه داشته و جمهوری اسلامی ایران را در برابر همه تهدیدها و توطئه‎های دشمنان بیمه کرده‎اند.

امام جمعه بروجرد یادآور شد: آنچه در دوران دفاع مقدس ما را بر دشمنان پیروز و ماشین جنگی رژیم بعث عراق را منهدم کرد و آنان را در رسیدن به اهداف شوم و شیطانی‎شان ناکام گذاشت، فداکاری، ایثار، ایمان، اعتقادات دینی و اخلاص ملت ایران بود.

ترابی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول ۸ سال دفاع مقدس نقش بسیار برجسته و تاثیرگذاری را انجام داد، خاطرنشان کرد: نیروی هوایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی نقش پاسداری از نظام و تمامیت ارضی کشور را به خوبی ایفا کرده است.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب حاکمیت فرهنگ ایثار و شهادت از راه‎های مقابله با جنگ نرم دشمن است ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]