مرکز پایش و راهبری تاسیسات آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان افتتاح شد – سامانه میثاق مهر

سینمای ایران به “خانه ای در خیابان چهل و یکم” رسید / شکست “شاباش” و “ما همه گناهکاریم” در گیشه + عکس – سامانه میثاق مهر
بهمن 1, 1395
هیچ مصدومی تاکنون از زیر آوار ساختمان پلاسکو خارج نشده است – سامانه میثاق مهر
بهمن 1, 1395

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، ستار محمودی در آیین بهره برداری از مرکز پایش و راهبری تاسیسات آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: با افتتاح این مرکز، مدیریت و فرماندهی آب شهر زاهدان از راه دور امکان پذیر شد.

قائم مقام وزیر نیرو افزود: این سامانه از مجموعه سامانه هایی است که مدیریت آب شهر را قادر می کند در زمینه های کمی، کیفی و کاهش مصرف انرژی کمک کند که این امر سبب کاهش زمان رسیدگی به حوادث و اتفاقات در سطح شهر می شود.

وی تصریح کرد: با شروع این سامانه آب شهر زاهدان نسل جدیدی از فعالیتهای خود را آغاز کرد و وزارت نیرو توانسته در سه سال اخیر ١٧ مرکز شهرهای پر جمعیت را به این سامانه مجهز کند و این خود باعث می شود در منطقه جغرافیای خاورمیانه جایگاه بهتر و بالاتری قرار گیرند.

قائم مقائم وزیر نیرو با تاکید به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی افزود: یکی از نمودهای خیلی مشخص در این خصوص استفاده از فکرافزاری و نرم افزاری است که با اجرای این سامانه در استان توانستیم نمود عینی آن را شاهد باشیم.

محمودی تاکید کرد: با توجه به کاهش میزان بارندگی نسبت به سال گذشته و سالهای قبل انجام این گونه کارهای نرم افزاری می تواند به مدیریت مصرف کمک شایانی داشته باشد و این خود کمک و حمایت مردم عزیز استان را می طلبد که در مصرف بهینه آب شرکت آب و فاضلاب را یاری کنند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان نیز هدف از اجرای این طرح را مدیریت شبکه توزیع آب شهر زاهدان عنوان کرد و گفت: از دیگر اهداف این طرح کنترل جمع آوری و انتقال آب شهر زاهدان، افزایش راندمان و بهره وری تولید، انتقال و ذخیره سازی، جمع آوری پارامترهای الکتریکال، هیدرولیکی و کیفی در اتاق کنترل مرکزی، بالا بردن ضریب اطمینان در تولید و کاهش اتفاقات و گزارش گیری برای تحلیل شبکه و میزان تولیداست.

محسن میرادی هزینه احداث این مرکز را ٢۵ میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: در این مرکز کنترل و مانیتورینگ هشت باب ایستگاه پمپاژ آب، ٣۶ حلقه چاه، ١۴ باب مخزن و یک تصفیه خانه امکان پذیر است.

وی گفت: ایجاد این مرکز بستر مناسبی برای تحت پوشش قرار دادن شبکه توزیع شهر زاهدان و تاسیسات سیستان و بلوچستان است.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب مرکز پایش و راهبری تاسیسات آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان افتتاح شد ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]