آتش نشانان حادثه پلاسکو شهید خدمت محسوب می شوند – سامانه میثاق مهر

اختصاص دوشعبه ویژه شورای حل اختلاف برای حادثه پلاسکو/ رسیدگی به اسناد و مدارک مفقودی کسبه و مالکین – سامانه میثاق مهر
بهمن 2, 1395
دولت ترکیه حکم بازداشت بیش از ۴۰۰ افسر نظامی هوادار گولن را صادر کرد – سامانه میثاق مهر
بهمن 3, 1395

آتش نشانان حادثه پلاسکو شهید خدمت محسوب می شوندبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، مهدی ایزدی در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: بنیادشهید برای ارائه خدمت و شهید نامیدن آنها هیچ تعهدی ندارد بلکه خود شهرداری موظف به ارائه خدمات به خانواده های این افراد است.

وی تصریح کرد: شورای شهر تهران مصوبه ای دارد که آتش نشانان را به عنوان شهید خدمت می دانند و براساس آن به خانواده هایشان خدمات ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه بنیاد شهید فقط افرادی را که در مواجهه با دشمن جان خود را از دست می دهند را شهید می داند، اظهار کرد: شورای شهر تهران همچنین قطعه خاص از بهشت زهرا را برای آتش نشانی دارد.

ایزدی خاطرنشان کرد: بنیاد شهید هیچ خدمتی به این جان باختگان ارائه نمی دهد و چون این افراد فوت حین خدمت دارند، شهرداری تهران خدمات معادل شهید به خانواده های آنها ارائه می دهد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیادشهید تاکنون هیچ مورد آتش نشانی را تحت پوشش نداشته است.

براساس آمار موجود، از ابتدای تاریخ بلدیه تهران تاکنون ۴۲ آتش نشان نامشان به عنوان «آتش نشان» در لیست شهدای این سازمان ثبت شده که از این تعداد ۱۷ نفر در جبهه های حق علیه باطل و ۲۵ نفر در جریان عملیات های محوله به آتش نشان ها کشته شده، از سوی شهرداری لقب «شهید» گرفته اند.

نخستین شهدای ثبت شده در این حوزه، به سال ۱۳۵۵ باز می گردد یعنی زمانی که در جریان یک آتش سوزی مهیب در یکی از خیابان های تهران، هفت آتش نشان به دلیل فروریختن ساختمان جان باختند.

مطابق قانون بنیاد شهید در ایران تمام افرادی که در جنگ به دست دشمنان جمهوری اسلامی، چه مستقیم چه غیر مستقیم (مثل مین) حتی اگر قصد درگیری نداشته باشند، کشته می شوند یا فوت می کنند شهید هستند.

در دویست و نود و هشتمین جلسه شورای شهر تهران طرح «اصلاحیه مصوبه اعطای تسهیلات به جان باختگان و معلولان آتش نشانی و کادر امداد و نجات در حین عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران» به تصویب رسید.

/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

[ad_2]

مطلب آتش نشانان حادثه پلاسکو شهید خدمت محسوب می شوند ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]