بهره‌برداری از ۸۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در بندر امیرآباد‌ – سامانه میثاق مهر

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی – سامانه میثاق مهر
بهمن 2, 1395
پیکر دومین شهید آتش نشان پیدا شد – سامانه میثاق مهر
بهمن 2, 1395

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، علی خدمتگزار با اعلام این خبر بیان کرد: ۶ پست اسکله، دیوار حفاظتی ۱۶۵۰ متری، تجهیزات تخلیه و بارگیری، سیلوی غلات، مجتمع تولید کاغذ، کارخانه فولاد و مخازن ۵ هزارتنی روغن خوراکی‌، از پروژه‌های آماده بهره‌برداری در بندر امیرآباد است.

وی از روند عملیات اجرایی کارخانه های تولید MDF به ظرفیت ۳۰۰ هزارتن و آرد ۴۵ هزار تنی خبر داد و یادآور شد: از ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده در بندر امیرآباد ۱۱۵۰ میلیارد تومان مربوط به بخش خصوصی بوده که قریب به ۱۰۰۰ میلیارد تومان آن در ۳ سال اخیر جذب شده است.

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با بیان اینکه بندر امیرآباد پایلوت غلات در شمال کشور است، اظهار کرد: حدود ۱۷۵ هزارتن ظرفیت برای ذخیره غلات وجود دارد که تا پایان سال جاری جاری به ۲۲۵ هزارتن ارتقاء خواهد یافت.

خدمتگزار ‌بیان کرد: ۳۰ میلیارد تومان تجهیزات تخلیه و بارگیری شامل مکنده‌های تخلیه غلات و جرثقیل از طریق بخش خصوصی وارد بندر شده است.

وی گفت: علاوه بر این یک دستگاه جرثقیل ۶۴ تنی در حال مونتاژ و یک جرثقیل دیگر تا پایان سال وارد می‌شود؛ همچنین برنامه‌ریزی برای خرید چهار دستگاه جرثقیل دیگر صورت گرفته است.

مدیربندرامیرآباد به افزایش ۲۶ درصدی واردات طی دو ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: از نظر عملیات تخلیه و بارگیری، سرمایه‌گذاری و زیرساخت‌ها سومین بندر کشور هستیم، امیرآباد بندر نسل سوم‌ و بندر شاخص در زمینه صنعت، تولید و سرمایه‌گذاری ‌است.

خدمتگزار افزود: تا امروز یک میلیون و ۸۵۰ هزارتن کالا در بندر امیرآباد تخلیه و بارگیری شده است که حدود ۵۰۰ هزارتن مربوط به صادرات و مابقی واردات بوده است.

وی ‌بیان کرد: با وجود ‌بسترسازی و مهیا بودن تجهیزات بندری و همچنین تخفیف‌های ۷۵ درصدی تعرفه‌ها در این بخش  ،دلیل عمده کم شدن صادرات کاهش ارزش روبل روسیه است.

‌خدمتگزار دلیل کاهش ۲۰ درصدی واردات را ممنوع شدن ثبت سفارش گندم به جهت خودکفایی در تولید این محصول استراتژیک بیان کرد و از اعمال تعرفه ۲۵ درصدی بر آهن آلات وارداتی جهت حمایت از تولید داخلی خبر داد.

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با اشاره به برخورداری این بندر از اسکله خاص «رو رو ریلی»، به آغاز عملیات اجرایی اتصال این اسکله ‌پس از یک وقفه ۱۰ ساله اشاره کرد.

وی گفت: برای اتصال اسکله رو رو ریلی به شبکه ریلی سراسری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته و با اتمام عملیات اتصال این اسکله به راه‌آهن سراسری شاهد بهره‌برداری از اسکله رو رو ریلی در نیمه اول سال آینده خواهیم بود.

وی مزیت اسکله رو رو را شتاب بخشی در تخلیه و بارگیری، کاهش زمان بارگیری از ۲۴ ساعت به ۳ ساعت و کاهش هزینه‌های جانبی دیگر اعلام کرد.

خدمتگزار به اشتغال ۳ هزار نفر در بندر امیرآباد اشاره کرد و افزود: با بهره برداری از پروژه‌های سرمایه گذاری در حال ساخت‌، ظرفیت اشتغال به ۴ هزار نفر خواهد رسید.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب بهره‌برداری از ۸۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در بندر امیرآباد‌ ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]