درخواست شریفیان از مسئولان برای رونق موسیقی نواحی/ شب موسیقی بوشهر در تالار رودکی – سامانه میثاق مهر

ویسی پس از «غش»، سپاهان را تمرین داد – سامانه میثاق مهر
بهمن 2, 1395
اولین تورگردشگری دریایی در ترمینال مسافری آبادان – سامانه میثاق مهر
بهمن 2, 1395

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، گروه لیان (نام قدیم بوشهر به معنای آفتاب درخشان) در سال ۱۳۷۲ به سرپرستی محسن شریفیان تشکیل شد که یکی از مطرح‌ترین و با سابقه‌ترین گروه‌های موسیقی بومی ایران است و کارنامه قابل توجهی دارد.

 

در ابتدای برنامه مجری درباره گروه لیان صحبت و افراد گروه را معرفی کرد. پس از آن محسن شریفیان، پژوهشگر موسیقی و سرپرست گروه، به حضار خوش‌آمد گفت و مقداری در مورد موسیقی بوشهری و قطعاتی که می‌خواهند اجرا کنند صحبت کرد. وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که در جشنواره‌های بین‌المللی هم اجرا داشته باشد و از مسئولان جشنواره خواست موسیقی نواحی را در کشورهای دیگر و در سطح بین‌المللی نیز معرفی کرده رونق دهند.

 

هنرمندانی که در این اجرا هنرنمایی کردند عبارت بودند از: محسن شریفیان (نی انبان، نی جفتی و فلوت، سرپرست گروه)، آکا صفوی (خواننده)، اکلو فرامرزی (خواننده)، حمید اکبری (تمپو)، کاخن و دایره، امین سلیمیان (دایره)، مهدی شریفیان (عود)، حسین سنگسر (دم دم) بودند.

 

در این اجرا قطعاتی محلی بوشهری همچون سی ناخدا، چغول، خلخال، نی مه، چوبی، شروه، دریایی، اشکله، گیریک، لابی، دینا اجرا شده که آهنگسازی و تنظیم همه قطعات با محسن شریفیان، آهنگساز و سرپرست گروه لیان بود. این اجرای پر شور و شاد مورد استقبال بسیار زیاد مخاطبان قرار گرفت.

 

از چهره‌هایی که در این برنامه حضور داشتند می‌توان به علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی‌اکبر صفی‌پور، مدیرعامل بنیاد رودکی اشاره کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب درخواست شریفیان از مسئولان برای رونق موسیقی نواحی/ شب موسیقی بوشهر در تالار رودکی ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]