پیام تسلیت وزیر اقتصاد درخصوص حادثه دلخراش پلاسکو – سامانه میثاق مهر

وزیر ارشاد برای ملاقات با مراجع راهی قم می‌شود – سامانه میثاق مهر
بهمن 2, 1395
تشکیل جلسه مدیریت بحران با حضور دادستان تهران – سامانه میثاق مهر
بهمن 2, 1395

پیام تسلیت و دستور ویژه وزیر اقتصاد درباره حادثه دلخراش پلاسکوبه گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی با صدور دستوری مبنی بر تشکیل کمیته‌ای متشکل از رئیس سازمان امور مالیاتی، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی و رئیس کل بیمه مرکزی مأموریت داد  تا با فوریت به وضعیت همه واحدهای فعال در مجتمع پلاسکو رسیدگی و تا شروع دوباره کسب‌وکار این واحدها نسبت به رفع مشکلات بیمه‌ای، بانکی و مالیاتی آنان اقدام و مساعدت لازم را نمایند.

بر این اساس مقرر گردید، سازمان امور مالیاتی اقدام قانونی عاجل برای بخشودگی مالیاتی ناشی از فعالیت کسبه در محل مجتمع پلاسکو صورت دهد .همچنین وزیر اقتصاد تأکید کرده است؛ بانک‌ها برای راه‌اندازی مجدد واحدهای آسیب‌دیده به‌طور ویژه همکاری کرده و با سرعت سرمایه در گردش لازم برای فعالیت دوباره این واحدها را فراهم سازند.

طیب نیا همچنین از رئیس کل بیمه مرکزی و معاون امور بانکی،بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد خواست، با همکاری شرکت‌های بیمه  برای حمایت از خانواده‌های آتش‌نشانان شهید،خدمات بیمه‌ای لازم از قبیل بیمه عمر را تسهیل کنند و همچنین نسبت به پرداخت خسارت‌های وارده در چهارچوب تعهدات با فوریت و نهایت مساعدت اقدام نمایند. 

گفتنی است در متن پیام تسلیت وزیر اقتصاد آمده است؛ خبر شهادت جمعی از آتش‌نشانان فداکار و قهرمان کشورمان در حادثه مجتمع پلاسکو، قلب این‌جانب را آکنده از غم و درد کرده و همچون همه ملت عزیزمان عزادار نمود. در این حادثه دلخراش برخی از هم‌وطنانمان نیز دچار خسارات جانی و مالی شدند که بر همه ما واجب است از تمام ظرفیت‌های موجود برای التیام بخشی به آلام این عزیزان بهره بگیریم. 

 وی در ادامه، ضمن تسلیت این حادثه به خانواده‌های داغدار آنان، برای همه شهدا و جان‌باختگان این واقعه دردناک از درگاه الهی علو درجات برای نیروهای در حال عملیات نجات آرزوی موفقیت و سلامتی نمود. 

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب پیام تسلیت وزیر اقتصاد درخصوص حادثه دلخراش پلاسکو ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]