چهارمین آسمان‌خراش بلند اروپا در دست ساخت+عکس – سامانه میثاق مهر

تجلیل از برگزیدگان مسابقات ورزشی جام وحدت – سامانه میثاق مهر
بهمن 2, 1395
حمله خمپاره‌ای در نزدیکی مرکز پلیس استانبول – سامانه میثاق مهر
بهمن 2, 1395

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، آنا به نقل از گیزمگ نوشت: مهندسان شرکت انگلیسی «فاستر و شرکا» چهارمین آسمان‌خراش بلند اروپا را به نام «وارسو» طراحی کرده‌اند که ارتفاع این سازه به ۳۱۰ متر می‌رسد. این آسمان‌خراش، بلندترین آسمان‌خراش لهستان و چهارمین در اروپا لقب خواهد گرفت که قرار است کار ساخت آن در سال ۲۰۲۰ به اتمام برسد.

پیش از این آسمان‌خراش، برج فدراسیون روسیه، برج OKO و برج شهر عطارد بلندترین آسمان‌ خراش‌های اروپا هستند. آسمان‌خراش «وارسو» تنها چند سانتی‌متر بلندتر از برج ۳۰۹/۶ متری «شارد»در لندن است.

فضای کف این سازه ۱۴۰ هزار مترمربع است که بخش اعظم آن به فضای اداری اختصاص یافته است. این آسمان‌خراش همچنین شامل یک حیاط عمومی، رستوران و همچنین یک فضای سطحی با سقف شیشه‌ای در ارتفاع ۲۳۰ متری است. این فضا، قابل دسترس‌ترین قسمت آسمان‌خراش است زیرا باقی‌مانده ارتفاع سازه را قسمت سر برج شامل می‌شود.

شرکت «فاستر و شرکا» به دنبال دریافت تأییدیه BREEAM (کد مخصوص ساختمان پاک) برای این سازه است تا از این طریق، درجه مصرف بهینه انرژی آسمان‌خراش نیز بهبود یابد. این سازه در منطقه‌ای صنعتی و تجاری و در کنار ایستگاه راه‌آهن مرکزی «ورشو» ساخته خواهد شد و ارتباطات حمل و نقلی را تا حد زیادی ارتقاء می‌بخشد.

چهارمین آسمان‌خراش بلند اروپا در دست ساخت+عکس

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب چهارمین آسمان‌خراش بلند اروپا در دست ساخت+عکس ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]