۲۱ درصد از پرونده‌های طلاق توافقی با صلح و سازش مختومه شده است – سامانه میثاق مهر

امریکا هراسی باید جای واژه ایران هراسی را بگیرد – سامانه میثاق مهر
بهمن 2, 1395
قهوه با التهاب ناشی از افزایش سن مقابله می‌کند – سامانه میثاق مهر
بهمن 2, 1395

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان اصفهان، رئیس کل دادگستری استان اصفهان در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اصفهان گفت: ۲۱ درصد از پرونده‌های طلاق توافقی با صلح و سازش در در محاکم خانواده در استان اصفهان  مختومه شده است.

وی افزود: در مقایسه آماری پرونده های متشکله در سال ۹۴ تا ۹ ماهه سال جاری با مدت مشابه آن در سالهای گذشته شاهد کاهش چشمگیر آمار در بسیاری از جرایم از جمله سرقت در سطح استان هستیم.

خسروی وفا در خصوص پرونده های طلاق نیز خاطرنشان ساخت: با تلاش همکارانم در بخشهای مختلف از جمله محاکم خانواده و شوراهای حل اختلاف ۲۱ درصد از پرونده های طلاق توافقی منتهی به صلح و سازش شده است.

این مقام قضایی در استان اصفهان همچنین هوشیاری بیشتر نسبت به فضای سایبری و مجازی را خواستار شد و تأکید کرد: شبکه های اجتماعی و فضای سایبری مانند شمشیر و تیغ دو لبه است که هم فواید و هم مضراتی را داراست.

وی افزود: با عنایت به اینکه عضویت در این فضا درصد بالایی از افراد جامعه را شامل بوده و تأثیرگذاری زیادی را داراست، فضایی واقعی محسوب می شود و دیگر نمی توان از آن به عنوان فضای مجازی یاد کرد.

رییس دستگاه قضایی استان اقدامات سلبی صرف در مقابله با خطرات و جرایم حوزه فضای سایبری را کافی ندانست و بیان داشت: اطلاع رسانی دقیق با نگاه پیشگیرانه، بارگذاری فرهنگی و ایجاد جاذبه های خاص و زیبا متناسب با فضای مجازی و سایبری و همچنین فعالتر شدن نهادهای فرهنگی مسؤول از جمله راهکارهای مدیریت صحیح این حوزه به شمار می رود.

وی در بخش دیگری از سخنانش برنامه ریزی در تربیت صحیح نسل نوجوان و جوان که آینده سازان این کشور محسوب می شوند را مورد تأکید قرار داد و گفت: با ایجاد امید و سرزندگی و فضاهای شاد فرهنگی و معنوی در تربیت صحیح این نسل بیش از پیش تلاش شود و نقش و رسالت نهادهایی از جمله آموزش و پرورش بسیار مهم و سرنوشت ساز خواهد بود.

شایان ذکر است در پایان هر یک از اعضا به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص موضوع جلسه پرداخته و گزارشی از اقدامات خود ارائه کردند و مقرر شد کارگروهی جهت مدیریت صحیح با نگاه پیشگیرانه فضای سایبری و مجازی تشکیل شود.

انتهای پیام/ 

[ad_2]

مطلب ۲۱ درصد از پرونده‌های طلاق توافقی با صلح و سازش مختومه شده است ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]