اعلام نگرانی رییس کل سازمان نظام پزشکی در پی حادثه پلاسکو – سامانه میثاق مهر

آغاز جانمایی ساخت دهکده های توریسم دریایی در سواحل مکران – سامانه میثاق مهر
بهمن 3, 1395
برنامه های پنج ساله ضمانت اجرایی ندارند – سامانه میثاق مهر
بهمن 3, 1395

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان  به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی؛ در متن پیام دکتر علیرضا زالی آمده است:

«انا لله و انا الیه راجعون

حادثه دلخراش آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکوی تهران که منجر به شهادت مأموران خدوم آتش‌نشانی و مصدومیت و جان باختن تعدادی از هموطنان شد، کشور را در غم و اندوه فرو برد.

این حادثه ناگوار با تمام مرارت‌ها و تلخی‌ها، صحنه‌ای دیگر از ایثار و جانفشانی فرزندان شجاع و دلاور ایران اسلامی خلق کرد که برای نجات جان هموطنان جان خود را نثار کردند.

اینجانب به نمایندگی از جامعه پزشکی کشور با تأثر و اندوه فراوان، شهادت مأموران مظلوم و خدوم آتش‌نشانی و جان باختن تعداد دیگری از هموطنان را به مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران، خانواده‌های معزز داغدار و همکاران غیور این بزرگ مردان تسلیت عرض نموده، آرزوی سلامتی مصدومان این حادثه را از درگاه ایزد منان خواستارم.

همچنین از رشادت‌ها و تلاش‌های بی‌دریغ پرسنل ایثارگر آتش‌نشانی و سایر گروه‌های امدادی و نیز زحمات و خدمات شبانه‌روزی کادر درمانی به ویژه همکاران عزیزمان در بیمارستان‌های سینا، بانک ملی، نفت، فیروزگر و پارس سپاسگزاری و قدردانی نموده، آمادگی جامعه پزشکی را برای ارائه بی‌وقفه و مطلوب خدمات با حداکثر توان در این حادثه و هر شرایط دیگر، اعلام می‌دارد.

با توجه به اینکه نقطه اتکا و مرجع پایانی امداد و نجات در حوادث شهری و بلایای طبیعی، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هستند، فرسودگی تعداد زیادی از این مراکز و غیرایمن بودن‌شان در برابر حوادث و بلایای بزرگ محتمل، امیدها به این نقاط اتکا را برای شرایط بحران متزلزل می‌سازد و موجب نگرانی عمیق کارشناسان است.

امید است این واقعه تلخ زنگ خطری نیز محسوب شود برای برنامه‌ریزی مجدانه در جهت رفع این معضل بسیار بزرگ.»

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب اعلام نگرانی رییس کل سازمان نظام پزشکی در پی حادثه پلاسکو ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]