اقدام قضایی با اهمال مدیران متولی در احیای رودخانه های زرجوب و گوهررود – سامانه میثاق مهر

سرلشکر باقری شهادت آتش‌نشانان در حادثه پلاسکو را تسلیت گفت – سامانه میثاق مهر
بهمن 3, 1395
«پاپ فرانسیس» درباره ظهور هیتلری جدید هشدار داد – سامانه میثاق مهر
بهمن 3, 1395

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان گیلان، احمد سیاوش‎پور  رئیس شورای قضایی گیلان در  نشست ماهانه شورای قضایی استان گیلان که به میزبانی بازرسی استان برگزار شد، با بیان اینکه متولیان و مسئولان امر باید به این مساله حساس بوده و اقدامات عاجلی را در حل آن بیندیشند اظهار داشت: در صورت مسامحه مدیران و مسئولان متولی استان در برطرف نمودن این معضل، بدون هیچ اغماضی اقدام قضایی لازم در این خصوص انجام خواهد پذیرفت. 

وی  در ابتدای این نشست  شهادت تعدادی از هموطنان آتش نشان  را در حادثه اتش سوزی ساختمان پلاسکو تهران تسلیت گفت و  تصریح کرد: این فاجعه هشداری برای  تمام سازه های بلند در تمامی شهرهای بزرگ  است  که بیش از پیش باید به مساله امنیت و استحکام آنها  اهمیت داده شود.

احمد سیاوش پور در ادامه  با اشاره به نزدیک شدن  به ایام الله دهه مبارک فجر و روزهای  پیروزی انقلاب اسلامی و با تبریک این  ایام خواستار هماهنگی دستگاه های تابعه قضایی  در برگزاری هرچه با شکوه تر جشن های پیروزی انقلاب  اسلامی ایران شد.

وی با اشاره به این نکته که حفاظت از منایع طبیعی و محیط زیست منافاتی با توسعه استان ندارد افزود : باید سند چشم اندازتوسعه استان در آمایش سرزمینی استان عملیاتی گردد تا سرمایه گذار بتواند اطلاعات دقیق در مورد چگونگی و نحوه سرمایه گذاری را هدفمند ، کاربردی و قانونی در قالب یک طرح مشخص کاربردی و اجرایی نماید.وی در این راستا  تاکید کرد :  دستگاه قضایی چنان گذشته  با توجه به قانون درجهت توسعه استان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

وی در ادامه سواحل استان گیلان را نسبت به استانهای همجوار شمالی بکر بیان کرد  و ابراز داشت: تلاش دستگاه قضایی استان جهت حفاظت و صیانت بیش از پیش از اراضی ملی ، سواحل ، منابع ملی و محیط زیست بر این است که با همت مضاعف برخورد جدی  ، قانونی و قاطع با متجاوزین به حقوق بیت المال داشته باشد.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه تاکید کرد: سواحل استان ظرفیت خوبی برای  بهره برداری ملی درجهت استفاده عمومی مردم از نعمتهای   خدادادی و طبیعی را دارامی باشد و لازم راهکارهای قانونی و عملیانی در راستای حفظ منابع ملی طراحی و تدوین شود.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه منطقه ملی حفاظت شده “بوجاق” را منطقه ای استثنایی در کشور و از نمونه های کم نظیر جهانی عنوان کرد  و  اذعان داشت: از این منطقه نیز می توان  با حفظ اکوسیستم  و عدم لطمه به محیط زیست در جهت گردشگری استفاده بهینه کرد.

وی در خصوص رفع آلودگی رودخانه زرجوب و گوهر رود و ساماندهی محل دفن زباله در سراوان هشدار داد و گفت: معظلات و آسیب های زیستی  که از این طریق برای شهروندان ایجاد شده قابل شمارش نیست و در آینده نیز در صورت عدم اقدامات لازم،  فاجعه ای  زیست محیطی در انتظار  مردم رشت خواهد بود.

این مقام ارشد قضایی با بیان اینکه  متولیان و مسئولان امر باید به این مساله حساس بوده و اقدامات عاجلی را در حل آن بیندیشند اظهار داشت: در صورت مسامحه مدیران و مسئولان متولی استان در ساماندهی  این معضل، بدون هیچ اغماضی اقدام قضایی لازم انجام خواهد گرفت.

احمدسیاوش پور در پایان  بازرسی را ازشئونات  قوه قضائیه دانست و تاکید کرد: دستگاه قضایی استان در تلاش است در راستای حفظ حقوق بیت المال   پرونده های ارسالی از سوی بازرس کل استان  در شعب محاکم قضایی در زمان مناسب و با دقت و تمرکز  مناسب  موردرسیدگی قرار گیرد.  

در ابتدای این نشست نیز سیف الله مسرور بازرس کل استان گیلان نیز گزارشی از اقدامت صورت گرفته و اهم برنامه های ابلاغی  در ۹ ماهه سال جاری را به سمع و نظر حاضرین رساند. 

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب اقدام قضایی با اهمال مدیران متولی در احیای رودخانه های زرجوب و گوهررود ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]