برنامه های پنج ساله ضمانت اجرایی ندارند – سامانه میثاق مهر

اعلام نگرانی رییس کل سازمان نظام پزشکی در پی حادثه پلاسکو – سامانه میثاق مهر
بهمن 3, 1395
وظیفه دادستان تضمین اجرای صحیح حقوق عامه است – سامانه میثاق مهر
بهمن 3, 1395

خادمی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، هدایت خادمی در ابتدا با اشاره به اتمام بررسی برنامه ششم توسعه گفت: برنامه ششم مانند برنامه پنجم بود ولی آنچه که مهم است اجرای برنامه ها است. متاسفانه فقط ۲۵ درصد برنامه پنجم انجام شد. امیدوار هستیم به شرطی که ۷۰ تا ۸۰ درصد برنامه توسط دولت انجام شود، می توانیم بگوییم موفق هستیم.

وی با خاطرنشان کردن این مسئله که در سال ۱۴۰۰ قرار است در منطقه کشور نخست باشیم، بیان داشت: متاسفانه با وجود این اهداف نمی توانیم در خیلی از زمینه ها چنین موفقیتی برسیم ولی امیدوار هستیم در برنامه ششم تا حدود زیادی به اهداف برسیم.

نماینده مردم باغ ملک با تصریح بر اینکه برنامه ششم آرمانی نوشته نشده است، اظهار داشت: کشورمان آنقدر پتانسیل دارد که به اهداف مان برسیم و باید شرایط خیلی بهتری می داشتیم و در سطح حداقل کشوری مثل کره جنوبی باشیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خصوص علل اجرایی نشدن برنامه های توسعه عنوان داشت: برنامه ها ضمانت اجرایی ندارد زیرا تقریبا آنها را اجرا نمی کنند و اگر هم برنامه ها را اجرا نکنند، کسی پاسخگو نیست؛ وقتی هم پاسخگو نیستند علاقه و انگیزه ای هم برای اجرا و کار ندارند.

وی افزود: اشکالی که این برنامه دارد این است که برای ضمانت اجرایی از کلمات کلی استفاده شده است. به عنوان مثال می گوییم در فلان بخش باید رشد پیدا کنیم ولی نوشته نشده است که چه میزان رشد پیدا کنیم. یا عنوان کرده ایم کودکان کار ۲۵ درصد کاهش پیدا کنند در حالی که اصلا نگفته ایم تعداد آنها چند نفر است که ۲۵ درصد باید کم شوند.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب برنامه های پنج ساله ضمانت اجرایی ندارند ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]