تیم ATR برای مذاکره نهایی فردا وارد تهران می‌شود – سامانه میثاق مهر

بزرگداشت دکتر علی رفیعی در جشنواره تئاتر فجر برگزار می‌شود – سامانه میثاق مهر
بهمن 3, 1395
پایان عملیات آوار برداری ساختمان پلاسکو طی ۳ تا ۴ روز/ تحویل گاو صندوق ۵ تنی به نیروی انتظامی – سامانه میثاق مهر
بهمن 3, 1395

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان ،اصغر فخریه کاشان با بیان اینکه قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ای. تی. آر هنوز نهایی نشده است، اظهار داشت: به عنوان یکی از اعضای تیم مذاکره اعلام می کنم هنوز این قرارداد به امضا نرسیده است.

وی با بیان اینکه تیم ای. تی. آر برای ادامه مذاکرات دوشنبه – چهارم بهمن- وارد تهران می شوند، ادامه داد: در این دور جدید، محور مذاکرات نحوه همکاری در ساخت برخی از قطعات است. این موضوع مورد بررسی قرار می گیرد که در آینده چگونه در ساخت برخی از قطعات می توانیم همکاری داشته باشیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در حال حاضر در کشورمان ظرفیت‌هایی برای ساخت برخی از قطعات وجود دارد که در حال بررسی هستیم، همکاری با ای . تی. آر برای فعالسازی این ظرفیت‌ها چگونه می‌تواند شکل بگیرد. البته هنوز شکل همکاری مشخص نشده است اما در حال تلاش هستیم که یک چارچوبی برای همکاری هایمان در این حوزه  تعریف کنیم.

وی درباره رسانه هایی که سعی دارند، قرارداد خرید هواپیما را مبهم نشان دهند، گفت: مجموع رقم قراردادهای خرید هواپیما از بویینگ و ایرباس برای ۲۰۰ فروند هواپیما، نزدیک به ۱۸ میلیارد دلار است که این رقم را اعلام کرده‌ایم اما رسانه هایی که اصرار بر مبهم بودن قرارداد دارند، به دنبال اهدافی چون بی اثر خواندن برجام و دستاوردهای دولت هستند.

فخریه کاشان با بیان اینکه دو فروند هواپیمای ایرباس ۳۳۰ وارد ناوگان ایران ایر می شود، گفت: هواپیماهای ۳۳۰ از مدل هواپیماهای ۳۳۰ و پهن پیکر هستند که برای پروازهای خارجی از آنها استفاده خواهد شد. هواپیماهای ایرباس ۳۲۱ هم می توانند برای انجام پروازهای خارجی استفاده شوند اما برنامه ریزی ایران‌ایر به این نحو بوده که در مرحله اول نیازهای داخل را برطرف سازد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب تیم ATR برای مذاکره نهایی فردا وارد تهران می‌شود ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]