جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مرند برگزار شد – سامانه میثاق مهر

مخالف انتقال آب کردستان برای کشاورزی همدان هستم – سامانه میثاق مهر
بهمن 3, 1395
بدنتان را فریب دهید و لاغر شوید! – سامانه میثاق مهر
بهمن 3, 1395

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان آذربایجان شرقی، جلسه پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان مرند با موضوع ساماندهی مشاورین املاک و خودرو با حضور رئیس دادگستری شهرستان مرند در سالن جلسات دادگستری مرند تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه زارع زاده رئیس دادگستری شهرستان مرند گفت: با توجه به افزایش بی رویه مشاوران املاک و خودرو و فعالیت افراد متعدد با عنوان مراکز یاد شده و نظر به اینکه بخش قابل توجهی از پرونده های مطرح شده در دادگستری ناشی از نحوه تنظیم قراردادها است.

وی گفت: در راستای پیشگیری از جرم و نیز تأمین و تضمین حقوق شهروندی در قراردادهای تنظیم شده، ساماندهی فعالیت مشاوران املاک و خودرو اجتناب ناپذیر است؛ بنابراین برای نیل به اهداف مقرر در سیاست های کلی قوه قضائیه که پیشگیری از جرم و تضمین حقوق شهروندی است دستوالعملی در این زمینه تهیه و ارائه شده است.

این مقام قضایی گفت: در این دستورالعمل ضمن اجرای دستورالعمل ارسالی به اطلاع می‌رسانیم جهت نظارت بر فعالیت این واحدهای صنفی هیئتی مرکب ار نمایندگان صنعت و معدن و تجارت، نیروی انتظامی، دادستانی و یکی از اعضای هیت مدیره اتحادیه تشکیل خواهد شد که بر فعالیت‌های این واحدها نظارت و بازرسی دوره ای و اتفاقی خواهند کرد و موارد تخلف و عدم اجرای مفاد دستوالعمل و قوانین مرتبط با آن را جهت تعقیب به مراجع قضایی و اداری صلاحیت دار گزارش خواهند کرد.

در ادامه این جلسه علیپور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مرند اظهار کرد: با افرادی که در مشاورین املاک بصورت غیر رسمی اقدام به فروش آپارتمان بصورت پیش فروش کنند و یا بدون اخذ مجوز اقدام به انتشار آگهی کنند شدیداً برخورد خواهد شد و مشاورین املاک در صورت اقدام به تحریر پیش فروش آپارتمان یا اراضی ملی بعنوان معاونت در جرم تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

علیپور ادامه داد: هرگونه افراز و تفکیک، قطعه بندی اراضی، تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی به مسکونی، نصب نقشه‌های فاقد مجوز خرید و فروش اراضی ممنوعه توسط متصدیان واحدهای صنفی ممنوع است.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مرند برگزار شد ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]