راه حل مشکل “افغانستان” حضور نظامی نیست – سامانه میثاق مهر

بدنتان را فریب دهید و لاغر شوید! – سامانه میثاق مهر
بهمن 3, 1395
لغو سفر دوومیدانی‌کاران جانباز و معلول به ترکیه و امارات – سامانه میثاق مهر
بهمن 3, 1395

راه حل مشکل به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان در گفت‌وگو با شبکه سی‌.ان‌.ان اعلام کرد: اگر دونالد ترامپ می‌خواهد در افغانستان موفق باشد و اشتباهات ۱۵ سال گذشته را تکرار نکند باید رویکرد قاطعانه‌ای در قبال پاکستان اتخاذ کند.
 
وی به ترامپ هشدار داد که هرگونه مدارا و یا اتخاذ موضع نرم در قبال پاکستان توسط دولت جدید آمریکا باعث ادامه بدبختی در افغانستان و ظهور مجدد افراط‌گرایی خواهد شد.
 
کرزی با انتقاد گسترده از رویکرد بارک اوباما در قبال مبارزه با تروریسم اظهار داشت: جنگی که در افغانستان تحت عنوان مبارزه با تروریسم در این کشور صورت گرفت تنها باعث آسیب به افغان‌ها شد زیرا در مبارزه با ریشه‌های تروریسم بیرون از مرزهای افغانستان توجهی صورت نگرفته است.
 
وی می‌افزاید: ریشه جنگ و خشونت در افغانستان پناهگاه‌های امن تروریست‌ها در پاکستان هستند که دولت بارک اوباما در رسیدگی به این معضل ناموفق بود.
 
رئیس جمهور سابق افغانستان در رابطه با بازبینی سیاست اوباما مبنی بر اخراج کامل نیروهای خارجی از افغانستان گفت که مشکل در استفاده ابزاری از تروریسم توسط کشور همسایه افغانستان است که بهای آن را مردم افغانستان و پاکستان می‌پردازند.
 
حامد کرزی تاکید کرد: ترامپ باید ابتکار عمل در این مورد را در دست بگیرد و در صورت عدم توانایی رسیدگی به این موضوع باید از روسیه چین و هند در جلب همکاری پاکستان کمک بگیرد.
 
وی در رابطه با موضع هند در قبال پاکستان در مورد مذاکره و گفت‌وگو بین دو کشور گفت: هند موضع درستی اتخاذ کرده و تا زمانی که پاکستان از تروریسم استفاده ابزاری کند گفت‌وگو با این کشور هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت.
 
انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب راه حل مشکل “افغانستان” حضور نظامی نیست ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]