لغو توافق هسته‌ای به معنای ضربه به اقتصاد آمریکاست – سامانه میثاق مهر

آیپدهای جدید اپل تا نیمه دوم ۲۰۱۷ عرضه نخواهند شد – سامانه میثاق مهر
بهمن 3, 1395
بمبی نیست که بخواهیم بترکانیم!/ ویسی به خاطر فشار و استرس «غش» کرد – سامانه میثاق مهر
بهمن 3, 1395

برجامبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، پایگاه «فوربس» در مطلبی به دونالد ترامپ هشدار داد که لغو توافق هسته‌ای نه تنها غیر ممکن است بلکه از نظر اقتصادی به ضرر خود دولت آمریکا نیز خواهد بود.

«فوربس» در خصوص غیرعملی‌بودن لغو برجام به دونالد ترامپ یادآوری می کند که توافق هسته‌ای را علاوه بر دولت اوباما، دیگر اعضای شورای امنیت سازمان ملل امضا کرده‌اند و  این کشورها تمایلی به بازنگری توافق موجود ندارند، بنابراین نمی‌توان آن را یک‌طرفه لغو کرد تنها کاری که می‌توان انجام داد این است که ایران را ملزم کند تا به مفاد توافق پایبند بماند.

نویسنده این مطلب در خصوص عدم تمایل کشورهای دیگر شورای امنیت سازمان ملل به لغو توافق هسته‌ای می نویسد که صنایع این کشورها هم اکنون میلیاردها دلار قرارداد تجاری با ایران را امضا کرده‌اند و طبیعی است که مانع لغو توافق هسته‌ای یا بازنگری آن شوند.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون شرکت بزرگ هواپیماسازی «بوئینگ » قرارداد تجاری با ایران دارد می‌نویسد که لغو برجام موجب متضرر‌ شدن این شرکت و اقتصاد آمریکا می ‌شود.

پایگاه «فوربس» در بخش دیگری تلاش برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران را کاری بیهوده دانست و نوشت: لغو برجم عملا هیچ مانعی در مقابل پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران قرار نمی دهد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب لغو توافق هسته‌ای به معنای ضربه به اقتصاد آمریکاست ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]