وظیفه دادستان تضمین اجرای صحیح حقوق عامه است – سامانه میثاق مهر

برنامه های پنج ساله ضمانت اجرایی ندارند – سامانه میثاق مهر
بهمن 3, 1395
۳ کشته و زخمی براثر تیراندازی در «تل آویو» – سامانه میثاق مهر
بهمن 3, 1395

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، نشست مشترک دادستان‌های شهرستان‌های تابعه استان ایلام با حضور حشمت الله شریفی دادستان عمومی وانقلاب مرکز این استان، سردار یاری فرماندهی نیروی انتظامی استان و دادستان‌های شهرستان‌های تابعه استان ایلام برگزار شد.

شریفی دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان ایلام با اشاره به حجم کار دادستان‌ها و وظایفی که قانون برعهده آنان قرار داده از جمله حفظ حقوق عمومی و اقامه دعوی در امور مربوط به آن بیان کرد: رعایت حقوق عامه امری است که اجرای آن بر عهده همگان بویژه دست اندرکاران و مسئولین است اما دادستان به لحاظ نوع تکلیفی که برعهده دارد وظیفه اش اجرای صحیح این حقوق است.

وی گفت: مطمئنا هر کجا قانون رعایت نشود، حقی ضایع می‌شود و جلوگیری از رفتارهای مغایر قانون و برخورد با قانون‌شکنان به نوعی احیاء حقوقی است که طبق قانون اساسی برعهده دستگاه قضایی است.

دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان ایلام ادامه داد: از سویی اگر چه دادستان در راستای ایفاء وظایفش اختیار دارد اما اعمال این اختیارات توام با مسئولیت بوده است. لذا هرجا به دستور دادستان کسی توسط ضابطین اعم از انتظامی و امنیتی و غیره جلب و دستگیر و بازداشت می‌شود باید با رعایت کامل حقوق شهروندی باشد.

این مقام قضایی با اشاره به اهمیت امر آموزش ضابطین دادگستری ادامه داد: آموزش ضابطین عام و خاص دادگستری که امری قانونی است در جهت رعایت حفظ حقوق شهروندی و اجرای صحیح دستورات قضایی است که بحمدالله معاونت منابع انسانی دادگستری و فرماندهی انتظامی تاکنون امر آموزش را به خوبی و طبق برنامه انجام داده است و باید مستمرا ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب وظیفه دادستان تضمین اجرای صحیح حقوق عامه است ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]