آگهی استخدام کارگران بیکار شده ساختمان پلاسکو… – سامانه میثاق مهر

فراخوان شعر «حرفه:جان‌فشان» – سامانه میثاق مهر
بهمن 4, 1395
عذر خواهی پزشک و جوابیه علوم پزشکی اصفهان/ دست چپ کودک ۲ ساله به جای راست جراحی شد – سامانه میثاق مهر
بهمن 5, 1395

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از همان روزهای نخست حادثه ساختمان پلاسکو در کنار کارگران بیکار شده و واحدهای آسیب دیده قرار گرفت و با جدیت برنامه حمایت مالی و بیمه‌ای از این کارگران و صنوف تولیدی حادثه دیده را در دستور کار قرار داد.

وزیر کار دستور داد تا بیمه بیکاری کارگران پلاسکو به سرعت برقرار شود و از پیش‌بینی تمهیدات لازم برای پرداخت بیمه بیکاری به کارگران حادثه دیده و بیکار شده خبر داد.

وی همچنین اعلام کرد که بانک رفاه طی روزهای آینده به مجموعه‌های تولیدی خسارت دیده وام ارزان قیمت اختصاص می‌دهد.

مذاکره با صندوق کارآفرینی امید خبر امیدبخش دیگری بود که ربیعی طی هماهنگی با استانداری اعلام کرد و گفت که مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان وام با بهره ۴ درصد به دارندگان کارگاه‌های تولیدی پلاسکو و واحدهای آسیب دیده پرداخت خواهد شد.

اما وزارت کار حمایت خود از کارگران بیکار شده و آسیب‌دیده پلاسکو را به تمهیدات پیش‌بینی شده محدود نکرد و با دادن وعده بازگشت به کار اعلام کرد که همه کارگران بیکار شده در این حادثه در اولویت اشتغال قرار می‌گیرند.

به گفته مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارگران بیکار شده پلاسکو در اولویت معرفی برای اشتغال قرار می‌گیرند و حسب دستور وزیر کار در سریع‌ترین زمان مقرری بیمه بیکاری می‌گیرند.

وی افزود: همه ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، خارج از نوبت و حتی در غیر وقت اداری آماده پاسخگویی به کارگران ساختمان پلاسکو هستند.

یاوری همچنین از کارفرمایان خواست تا ضمن بیمه نیروهای کار خود، حق بیمه بیکاری سه درصدی آنها را برای استفاده در چنین ایامی که بدون میل و اراده بیکار می‌شوند بپردازند.

وزارت کار در روزهای گذشته تلاش کرده با اعطای کمک‌های مالی و بیمه‌ای به کارگران حادثه دیده پلاسکو ضمن جبران خسارت وارده زمینه بازگشت به کار و جذب و استخدام آنها را نیز فراهم کند، به نحوی که وزیر کار از تلاش برای ساماندهی هرچه سریع‌تر افراد بیکار شده و مذاکره با استانداری تهران برای ایجاد مکانی جهت تولید موقت کارگران بیکار شده پلاسکو خبر داد.

آنطور که ربیعی گفته قرار است یک مرکز تولید موقت در تهران ایجاد شود و مکان موقتی در اختیار واحدهایی که در ساختمان پلاسکو فعالیت داشتند قرار گیرد.

این افراد به نوبه خود با دادن آگهی‌هایی با مضمون شناسایی و معرفی کارگران پلاسکو و جذب و استخدام نیروی کار با اولویت کارگران پلاسکو”، همنوعان خود را در شب عید تنها نگذاشتند.

ساختمان پلاسکو تا قبل از فرو ریختن دارای ۵۶۰ واحد فعال صنفی بود که با از بین رفتن منسوجات و پوشاک واحدهای آن بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان خسارت دید.

با توجه به حمایت مالی و بیمه‌ای وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی از واحدهای آسیب دیده و کارگران بیکار شده و اختصاص تسهیلات و کمک‌های مالی به این امر امید است کسبه و واحدهای تولیدی آسیب دیده فعالیت متوقف شده خود را در روزهای پایانی سال از سر بگیرند و بخش عمده‌ای از کارگران بیکار شده در سریع‌ترین زمان ممکن جذب کار شوند.

ساختمان تجاری ۱۷ طبقه پلاسکو واقع در ضلع شمال شرقی چهارراه استانبول، اولین ساختمان بلندمرتبه و مدرن خاورمیانه پس از ۵۴ سال در آخرین روز از دیماه ۱۳۹۵ در اثر آتش سوزی فرو ریخت که در اثر این آتش سوزی نزدیک به ۶۰۰ واحد تولید پوشاک از بین رفت و  ۳۰۰۰ کارگر از کار بیکار شدند.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب آگهی استخدام کارگران بیکار شده ساختمان پلاسکو… ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]